W Vaughan jak w gangsterskim filmie

Lokalnie Top News luty 28, 2017 at 10:28 am

aapizza3

Mieszkaniec Vaughan otworzył drzwi swojego domu i zobaczył mężczyznę trzymającego w ręku pudełka z pizzą, której nie zamawiał. Po chwili został powalony na ziemię i skrępowany.

Policjanci z regionu York zostali wezwani do domu przy Lady Angela Lane w pobliżu skrzyżowania Bathurst Street i Teston Road około 8 wieczorem.

Według ustaleń śledczych w tym czasie w domu przebywały trzy osoby. Dwie z nich usłyszały pukanie do drzwi. Gdy jedna z nich otworzyła drzwi zobaczyła mężczyznę trzymającego dwa pudelka z pizzą. Po chwili obok niego pojawili się dwaj inni zamaskowani mężczyźni. Jeden z nich był uzbrojony w kij baseballowy. Dostawa pizzy zamieniła się w atak na dom. Otwierający został powalony na podłogę i skrępowany, wkrótce to samo stało się z pozostałymi mieszkańcami.

Napastnicy przystąpili do plądrowania domu. Gdy jednej z ofiar udało się uwolnić i uciec na zewnątrz w poszukiwaniu pomocy uciekli.

Na szczęście napadnięci nie odnieśli obrażeń. Tylko jedna z ofiar miała niewielkie obtarcia ciała i siniaki.

Identyfikacja podejrzanych będzie bardzo trudna, ponieważ wszyscy byli zamaskowani. Dostarczyciel pizzy był to wysoki, postawny mężczyzna w wieku 20 – 40 lat. Najprawdopodobniej pochodził z Azji.

Policja usiłuje ustalić, czy napastnicy wybrali dom przypadkowo, czy też wcześniej przeprowadzali rekonesans i szukali najlepszego obiektu do ataku, gdzie napaść byłaby najbardziej opłacalna.