Kanada przyciąga krezusów

Kanada Top News marz 1, 2017 at 12:30 pm
Prywatne odrzutowce w kolejce na płycie lotniska

Prywatne odrzutowce w kolejce na płycie lotniska

Najbogatsi ludzie na świecie stają się coraz bardziej globtroterami, nie osiadają w jednym kraju. I coraz częściej celem migracji milionerów jest Kanada.

Według badań rezydującej w RPA organizacji konsultacyjnej New World Wealth, liczba “osób o wysokiej wartości netto” (HNWI) zmieniających swój kraj zamieszkania wzrosła w ubiegłym roku aż o 28 procent – do ilości 82.000 osób.

Jako HNWI (high net worth individuals) definiowana jest taka osoba, która posiada co najmniej milion dolarów amer. w aktywach, nie włączając w to wartości domu, w którym mieszkają.

Kanada staje się jednym z najbardziej pożądanych celów w rankingu rosnącej migracji bogaczy, przyciągając w ubiegłym roku prawie tylu milionerów co USA.

Generalnie numerem 1 stała się Australia (12 tys. milionerów-imigrantów), z USA na II miejscu i Kanadą na III miejscu.

zz prywatne2

- Olbrzymi wpływ na napływ bogatych ludzi do Kanady miało zwiększenie się o imigracji na dużą skalę z Chin do Vancouver - twierdzi analityk z New World Wealth, Andrew Amoils,  w rozmowie z kanadyjskim oddziałem Huffington Post. - Znaczny okazał się także przypływ milionerów z Europy do Toronto i Montrealu.

Pierwsze miejsce w Australii w tym rankingu dość łatwo jest wytłumaczyć położeniem geograficznym. Leży ona niedaleko wschodniej Azji, czyli tej części świata, która produkuje dziś największą ilość bogaczy. A ci z kolei wydają się mieć upodobanie do bogatych krajów anglojęzycznych.

Jednak wiele innych krajów z różnych powodów traci swoich milionerów. Największego exodusu doświadcza Francja – w ubiegłym roku ubyło jej 12 tys. milionerów i multimilionerów.

W dużym stopniu mają na to wpływ rosnące napięcia religijne między chrześcijanami i muzułmanami, zwłaszcza na obszarach miejskich. New World Wealth  ocenia, że jeśli te napięcia wzrosną, migracja milionerów z Francji przyspieszy jeszcze bardziej w ciągu następnej dekady.

zz prywatne3

Ankieta przyniosła jedną niespodziankę: nie odnotowano odpływu milionerów z Wielkiej Brytanii po ogłoszeniu Brexitu!

Coraz bardziej popularne w świecie stają się programy wiz imigracyjnych dla inwestorów. Australia uruchomiła taki programu w 2012 r. Jednakże w Kanadzie choć takie programy działały od dekad, w ostatnich latach ograniczono je ze względu na liczne nadużycia.