KEYone ostatnią nadzieją BlackBerry?

Kanada Top News marz 4, 2017 at 10:00 am

zz black1Kiedy wszyscy stracili nadzieję, że kanadyjska firma dźwignie się z kolan, nagle zaskoczyła wszystkich jednym z najciekawszych urządzeń targów Mobile World Congress 2017 w Barcelonie. Urządzenie zaprezentowała firma TCL Communication, która nabyła ostatnio prawa do korzystania z marki BlackBerry. 

W BlackBerry KEYone najciekawsze jest połączenie ekranu o nietypowych proporcjach i fizycznej klawiatury. Ekran urządzenia o proporcjach 4:3 ma 4,5 calową przekątną i rozdzielczość 1620 x 1080 pikseli. Wewnątrz opracowanego przez chińskie TCL Communication modelu znajdują się układ Snapdragon 625, 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej.

W przypadku większości smartfonów z Androidem zwracamy uwagę przede wszystkim na wyświetlacz albo aparat. W przypadku KEYone wyróżnikiem jest świetna klawiatura. Wyprofilowana, doskonale leży pod palcami, bez trudu można wyczuć każdy przycisk.

zz black2

Oczywiście wyposażona jest w oprogramowanie, które przewiduje, jakie słowa będziemy chcieli wprowadzać w następnej kolejności. W największym klawiszu “schowany” został czytnik odcisków palców, a do każdego z przycisków można przypisać jakiś skrót. Całość działa oczywiście bardzo płynnie. Całą specyfikację znajdziecie TUTAJ.

Cenę KEYone ustalono na około 600 dol. a urządzenie ma trafić do sprzedaży w kwietniu.