Wódka o podwójnej mocy to pomyłka producenta

Lokalnie Top News marz 4, 2017 at 6:00 am

wodkaLCBO wycofało z półek sklepowych partię wódki, która okazała się 81% spirytusem.

Christine Bujold, rzeczniczka Liquor Control Board of Ontario stwierdziła w komunikacie prasowym, że partia wódki Georgian Bay produkowanej przez ontaryjską firmę monopolową miała dwa razy większą zawartość alkoholu niż to było podane na etykiecie.

W 654 butelkach z partii, która niedawno trafiła do sklepów zawartość alkoholu wynosiła 81 procent zamiast podanych na butelce 40%. Innymi słowy po wyprodukowaniu spirytusu producent nieodpowiednio rozcieńczył alkohol przed rozlaniem do butelek. W związku z tym kierownictwo LCBO zdecydowało o wycofaniu ze sprzedaży tej partii towaru.

Firma produkująca Georgian Bay Gin przyznała się do błędu i współpracuje z LCBO w wycofaniu wadliwej partii alkoholu z półek sklepowych.

aawodka3Christine Bujold ostrzega klientów, którzy nabyli już wadliwy alkohol, że może być niebezpieczny dla zdrowia, zwłaszcza, jeżeli osoba spożywająca go nie ma świadomości o stężeniu czystego alkoholu w wypijanym trunku.

- W sprzedaży istnieją napoje alkoholowe, które są równie mocne, jednakże są one odpowiednio oznakowane – powiedziała Bujold – W chwili spożycia wódki, która w założeniu powinna mieć 40% alkoholu, a jest go ponad 80% istnieje pewne ryzyko dla zdrowia konsumenta.

LCBO zwróci pieniądze tym wszystkim, którzy zdecydują się na zwrot butelek z wadliwą zawartością alkoholu. Na razie nie odnotowano żadnych chorób związanych ze spożyciem zbyt mocnej wódki.