Ten dom naprawdę zamarzł!

Kanada Top News marz 14, 2017 at 12:30 pm

zz dom2Dom nad jeziorem Ontario ale po amerykańskiej stronie, w stanie Nowy Jork, został kompletnie oblodzony i dokumentnie zamarzł w wyniku ostatniej burzy lodowej, jaka przeszła nad Stanami i południowym Ontario. 

Lodowate wiatry wiejące do 100 km/godz. nanosiły wodę z jeziora na wiele budynków ale w tym przypadku wyjątkowo malowniczo. Do tego stopnia, że wiele osób pomyślało, że ma do czynienia z falsyfikatem z Photoshopu.

Zdjęcie jest jednak oryginalne, zrobił je fotograf John Kucko, który jako dowód zamieścił w Facebooku krótki filmik (TUTAJ).

Oblodzony dom znajduje się nad brzegiem jeziora Ontario w Rochester, naprzeciwko Toronto.  Okolica ta nękana była przez wyjątkowo silne wiatry, które smagały położone wokół domy. Działo się tak przez pięć dni z rzędu, a ujemne temperatury spowodowały, że transportowana przez wiatr woda zamarzła, wprawiając okolicznych mieszkańców w osłupienie.

Sprawą zainteresowały się nawet największe media w USA i Kanadzie, co zaskoczyło samego autora zdjęć.

Stan Nowy Jork walczyć z wyjątkowo srogą zimą. Cały czas atakowany jest przez potężne wichury. W samej okolicy jeziora prąd straciło ponad 160 tys. osób. Na kolejne dni zapowiadane są opady śniegu nawet do 50 cm. Ominą one jednak kanadyjską prowincję Ontario.

zz dom1