Wypadek ciężarówki przewożącej skrajnie niebezpieczną substancję na autostradzie 401

Lokalnie Top News marz 15, 2017 at 6:00 am
Sprzątanie po wypadku trwało do późnych godzin nocnych

Sprzątanie po wypadku trwało do późnych godzin nocnych

Jedna osoba nie żyje, a 28 jest rannych w wyniku karambolu do jakiego doszło na autostradzie 401.

aawypadek2Przedstawiciel Ontario Provincial Police powiedział, że do kolizji doszło około 2 po południu w pobliżu autostrady 137, około 30 minut jazdy na wschód od Ganganoque, we wschodniej części Ontario.

Zmarły był kierowcą ciężarówki, która przewoziła niebezpieczną substancję chemiczną. Reszta uczestników kolizji trafiła do szpitali.

Na nieszczęście w wyniku wypadku doszło do wycieku i rozlania około 10000 litrów niebezpiecznych chemikaliów. Rzecznik Leeds Township, Elaine Mallory mówi, że skłoniło to Kingston General Hospital do wdrożenia procedury „“Code Orange” przewidzianej dla dużych katastrof chemicznych.

Ci z rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitala, a byli w kontakcie z chemikaliami zanim zostali dopuszczeni do procedur medycznych zostali najpierw odkażeni.

Nie jest jasne, czy śmierć kierowcy ciężarówki związana jest z kontaktu z kwasem fluorokrzemowym, który przewoził, czy w wyniku obrażeń mechanicznych.

Kontakt z kwasem fluorokrzemowym może powodować podrażnienie nosa, gardła, dróg oddechowych, zaczerwienienie i obrzęk skóry i bardzo silne podrażnienie oczu. Istnieje też obawa, że rozlana substancja może reagować tworząc bardziej niebezpieczny związek jakim jest kwas fluorowodorowy. Jest to już skrajnie niebezpieczna chemia, która ma działania wysoce toksyczne, silnie żrące i trujące i jest śmiertelnie niebezpieczna dla skóry płuc i oczu.

Autostrada na pewnym odcinku została zamknięta dla ruchu. Trwa porządkowanie i odkażanie terenu.