McDonald’s wprowadza zamawianie przez telefon

Rynek Top News marz 17, 2017 at 4:00 pm

zz mcdonaldSieć McDonald’s pozazdrościła sieci kawiarni Starbucks i postanowiła wprowadzić zamawianie przez smartfona…

Za ladą w McDonald’s często pracę znajdowali studenci i osoby w pilnej potrzebie. Wkrótce może zabraknąć posad nawet dla nich. Już od jakiegoś czasu wiele punktów oferuje możliwość złożenia zamówienia za pomocą stacjonarnego panelu dotykowego. Rozpoczął się właśnie pilotażowy program zamawiania przez smartfona. Do końca roku aplikacja ma działać w 6 tysięcach punktów w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii i Chinach, a także we wszystkich 14 tysiącach punktów w Stanach Zjednoczonych.

zz mcdonald2Zasada jest prosta: uruchamiamy aplikację na smartfonie, wybieramy interesującą nas restaurację i komponujemy zamówienie. Gdy dotrzemy na miejsce musimy tylko się „zameldować” i dokonać płatności (także przez aplikację), a po chwili możemy odebrać przygotowany posiłek.

„Meldunek” można też załatwić wcześniej, a dzięki GPS-owi jedzenie będzie gotowe w samą porę.

McDonald’s to nie pierwsza firma, która zdecydowała się na wprowadzenie tego rozwiązania. Podobne aplikacje udostępniły między innymi Starbucks, Chipotle i kilka pizzerii (m.in. Pizza Hut). Nie zawsze jednak działa to jak należy. Odniósł się do tego właściciel sieci, Steve Easterbrook – „lepiej zrobić to dobrze niż być pierwszym na rynku”.

Na razie aplikacja McDonald’s jest testowana. W Kanadzie jest dostępna na razie tylko dla Androida oraz iOS.

zz mcdonald3