Radny Layton wypowiada wojnę sieciom handlowym

Lokalnie Top News marz 28, 2017 at 10:02 am

aalayton4

Torontoński radny chce, aby miasto rozważyło kroki, jakie mogłoby podjąć, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wielkich sieci handlowych, które homogenizują ulice miasta.

aalayton2Mike Layton chce, aby jego koleżanki i koledzy zasiadający w Radzie Miasta, zastanowili się nad krokami, które ułatwiałyby działalność mniejszym właścicielom sklepów i kawiarni, a nieco powstrzymałyby nieokiełznaną ekspansje wielkich sieci handlowych i gastronomicznych.

Jako przykład tego, że całe ulice w Toronto opanowane są przez kilka wielkich sieci handlowych, radny Layton stawia miejsce, które zostanie wolne po zamykającej swoje podwoje Hard Rock Cafe, w samym centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania Yonge-Dudnas. Miejsce to zajmie Shoppers Drug Mart.

Mike Layton

Mike Layton

- Ale to nie jedyny przykład dominacji wielkich sieci w strukturze miejskiego handlu – mówi radny Layton – Przy otwarciu jakiegokolwiek centrum handlowego, choćby tak małego jak w budowanym condominium, niemalże wszystkie lokale zajmują sieci. Może to być bank, sklep spożywczy albo apteka, może jakiś bar kawowy jak Starbuck czy Tim Hortons. Pozostaje jedna mała przestrzeń i tam usadawia się albo pralnia na sucho, albo dentysta.

Mike Layton stawia sprawę jasno: – Musimy to zmienić.

Sfrustrowany jednostajnym widokiem ulic radny chce, aby miejscy radni zbadali, jakie środki podjęto w innych miastach Ameryki Północnej i na całym świecie, aby zachęcać do komercyjnej różnorodności w handlowej strukturze miasta, aby na wszystkich ulicach i w centrach nie królowały wszędzie wciąż te same, jednakowe sklepy i restauracje.