Geniuszów ci u nas dostatek…

Lokalnie Top News marz 29, 2017 at 6:00 am

aaeinsteiny3

We wtorek w Toronto obrodziło Einsteinami.

Grupa 404 osób pobiła „najmądrzejszy” rekord wpisany do księgi Guinnessa na „największe na świecie zgromadzenie ludzi przypominających genialnego fizyka, Alberta Einsteina.

Uczestnicy tej niezwykłej imprezy musieli ubrać się jak słynny fizyk – mieć krawat, koszulę, charakterystyczną marynarkę i oczywiście wielkie, siwe wąsy i perukę z białymi rozczochranymi włosami, takimi jakie widzimy na licznych fotografiach Alberta Einsteina.

Bicie rekordu miało miejsce w MaRS Discovery District w Toronto, a organizacja o nazwie Next Einstein Initiative przygotowała odpowiednie peruki i sztuczne wąsy, które rozdawane były uczestnikom zabawy.

Rich Zagórski

Rich Zagórski

Rich Zagórski nie musiał korzystać z tych charakteryzatorskich atrybutów, bowiem natura obdarzyła go podobieństwem do genialnego naukowca. Na torontońską imprezę przybył specjalnie z Nowego Jorku.

- Cieszę się, że jest tu z nami dużo dzieci. To następne pokolenie, które ma przejąć po nas podziw dla wielkiego fizyka – powiedział Zagórski – Musimy się z nimi podzielić naszą wiedzą o historii, kulturze i muzyce.

Przy okazji bicia rekordu organizacja Next Einstein po raz kolejny ogłosiła ogólnoświatowy otwarty konkurs na „pomysły, które uczynią świat lepszym miejscem”. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy dolarów, które będzie mógł przeznaczyć na przekształcenie swojego pomysłu w rzeczywistość.

Rami Kleinmann

Rami Kleinmann

- To konkurs na wyobraźnię, innowacje i pomysły – powiedział Rami Kleinmann, prezes i dyrektor generalny Canadian Friends of Hebrew University (CFHU), który zorganizował pierwszy taki konkurs w 2013 roku.

Do tej pory do konkursu młodzi ludzie zgłaszali wiele niezwykłych pomysłów, takich jak na przykład hologramowy system, który chroniłby dom przed włamaniem stworzony przez uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej Daniela Solomona i Jonathana Shermana. Kamera umieszczona na zewnątrz domu, w chwili wychwycenia, że ktoś obcy się wokół niego kręci, uruchamia automatycznie specjalny system projekcyjny, który tworzy hologramowe postaci, które w czasie nieobecności właścicieli domu „zaludniają” go, odstraszając złodzieja.

aaeinsteiny5- To daje złudzenie, że ktoś jest w domu dzięki temu złodziej nie odważy się wejść do środka – mówi Salomon.

Do konkursu zgłoszono w przeszłości prezerwatywę, która świeci przy kontakcie z zarazkami choroby przenoszonej drogą płciową, ale takie pomysły, jak genetycznie zmodyfikowane ważki, które mogłyby pomóc zmniejszyć zawartość dwutlenku węgla w atmosferze.

Termin zgłaszania pomysłów na tegoroczny konkurs upływa 25 kwietnia.