4,5 miliona dolarów za rok pracy

Lokalnie Top News marz 31, 2017 at 10:00 am

aahydro

Mimo planów oszczędnościowych rząd nie obniży gigantycznego wynagrodzenia prezesowi Hydro One, Mayo Schmidtowi.

Obniżka honorarium dla szefa firmy energetycznej, której głównym udziałowcem jest rząd Ontario nie wchodzi w rachubę, mimo iż rząd chce obniżyć koszty energii elektrycznej dla konsumentów – zakomunikowała Minister Skarbu w czwartek.

Prezes prowincyjnego Skarbu, Liz Sandals uprzedziła w ten sposób pytania dziennikarzy, jakie prawdopodobnie padłyby po ogłoszeniu tegorocznej „Sunshine List” – czyli spisu osób będących pracownikami instytucji rządowych, których zarobki przekraczają 100 tysięcy dolarów rocznie, którego publikacja jest zapowiadana na piątek.

Mayo Schmidt, prezes i dyrektor generalny Hydro One Limited i Hydro One Inc.

Mayo Schmidt, prezes i dyrektor generalny Hydro One Limited i Hydro One Inc.

Mayo Schmidt otrzymał w ostatnim roku honorarium w wysokości 4,5 miliona dolarów, na które składa się 850 tysięcy dolarów rocznej pensji i dodatkowe premie. Znajduje się on na czele najlepiej opłacanych przez rząd osób. W sumie pięciu członków kadry kierowniczej wypłacono łącznie 11,7 miliona dolarów.

- To bardzo wysoka kwota – przyznała minister Sandals, ale nie chciała powiedzieć, czy takie wysokie wynagrodzenia są właściwe w chwili, gdy rząd stara się obniżyć koszty i zmniejszyć rachunki za energię elektryczną – Niezależnie od tego, jak wysokie są wynagrodzenia pracowników, dokonamy 25% obniżki kosztów pozyskiwania energii – stwierdziła kategorycznie.