Electra Meccanica prezentuje elektrycznego roadstera

Rynek Top News marz 31, 2017 at 12:30 pm

zz tofinoPodczas trwających do 2 kwietnia targów samochodowych w Vancouver kanadyjski producent samochodów InterMeccanica ogłosił właśnie nowy elektryczny roadster – Tofino. Za jego produkcję odpowiada Electra Meccanica Vehicles Corporation, oddział firmy zajmujący się właśnie takimi autami. 

Produkcja auta ruszy w 2019 roku. Niedługo rozpoczną się także zapisy na auto, wówczas powinno się także pojawić nieco więcej informacji na jego temat. Zamawiający będą musieli wpłacić kaucję w wysokości tysiąca dolarów podczas zapisów na stronie electrameccanica.com.

Jak dotąd na Vancouver Auto Show zaprezentowano tylko jeden render tego auta – z typowym wyglądem roadstera i proponowaną ceną ok. 50 tys. dolarów.

Tofino będzie oparty na kompozytowej, lekkiej konstrukcji z materiałów o jakości komponentów używanych w lotnictwie. Dostępne będzie w pięciu kolorach (Titanium Silver, Electric Red, Raven Black, Arctic White i Bionic Bronze).

zz tofino2

Firma nie zdradziła zbyt wiele jeśli chodzi o osiągi samochodu. Wiadomo, że auto będzie miało zasięg do ok. 400 km. Do setki ma się rozpędzać w mniej niż 7 sekund, zaś jego prędkość maksymalna zostanie ustawiona na 200 km/h.

Prezes Electra Meccanica, Mark West, podał także, że firma będzie także wypuszczać nową wersję auta Solo – SOLO R. West dodał, że nowe projekty to ogromny krok naprzód dla firmy i że reprezentują one najlepsze co można osiągnąć z perspektywy osiągów aut sportowych.

zz solo1