Połaszczyli się na lewe pieniądze, stracili dobrą pracę

Lokalnie Top News kwie 5, 2017 at 6:00 am

aattc2

TTC zwolniła dyscyplinarnie kolejnych 100 pracowników, którzy nadużyli prawa do pracowniczych benefitów.

Wszystko się zaczęło w lipcu 2015 roku, kiedy to policja postawiła w stan oskarżenia właściciela firmy Healthy Fit, któremu zarzucono finansowe malwersacje. Podczas dochodzenia wyszło na jaw, że z usług firmy korzystali liczni pracownicy Toronto Transit Commision.

Problem w tym, że pracownicy komunikacji miejskiej tak naprawdę nie korzystali z usług, lecz w ramach przysługujących im benefitów firma ubezpieczeniowa Manulife Financial, z którą ich pracodawca zawarł umowę na ubezpieczenie, płaciła firmie Healthy Fit za ich wykonanie. Po wypłacie jej właściciel dzielił się pozyskanymi w ten sposób pieniędzmi z pracownikami, którzy wystawiali fikcyjne oświadczenia o ich wykonaniu.

Śledczy nadal rozmawiają z pracownikami, którzy złożyli oświadczenia o świadczeniach firmy Healthy Fit. Jeżeli okaże się, że były one nieprawdziwe, TTC podejmie kolejne decyzje o zwolnieniach. Dwudziestu pracowników komunikacji miejskiej zrezygnowało z pracy, aby uniknąć dochodzenia. Z toku prowadzonego śledztwa wynika, że zwolnień w TTC będzie znacznie więcej.