Najlepszy skoczek z Kanady ujawnia zdjęcia z idolem

Kanada Top News kwie 7, 2017 at 4:00 pm

Po zakończeniu zimowej rywalizacji w zawodach FIS, kanadyjscy skoczkowie nie próżnują. Na skoczniach w Whistler zakończyli walkę o medale mistrzostw kraju, po czym krajowa federacja oficjalnie ogłosiła składy kadr w sezonie olimpijskim 2017/18. 

W dwóch grupach znalazło się łącznie 9 osób.

Najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn w rywalizacji międzynarodowej, zgodnie z przewidywaniami był lider drużyny narodowej, Mackenzie Boyd-Clowes.

Na Instagramie zamieścił on wyjątkowy post. Kanadyjczyk pokazał dwa zdjęcia ze swoim idolem, Adamem Małyszem (poniżej).

Pierwsza fotka pochodzi z 2003 roku. Boyd-Clowes miał wtedy tylko 12 lat. Był niski, nosił długie kręcone włosy i koszulkę Realu Madryt.

Kolejne zdjęcie zostało zrobione 14 lat później. Małysz – poza paroma dodatkowymi kilogramami – praktycznie w ogóle się nie zmienił. Kanadyjczyk wręcz przeciwnie.

zz malysz

Dla tego 25-latka z Toronto miniony sezon zimowy 2016/2017 był najlepszy w dotychczasowej karierze. Został sklasyfikowany na 41. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz na 63. pozycji wśród skoczków walczących o punkty w Pucharze Kontynentalnym. W obu konkursach rozegranych podczas mistrzostw świata w Lahti, uplasował się pod koniec czwartej dziesiątki

Na arenie międzynarodowej w minionym sezonie pojawiali się także: Joshua Maurer, Matthew Soukup, Nigel Lauchlan i Dusty Korek.  Wśród pań najlepszą zawodniczką była Taylor Henrich z Calgary (33. w narciarskiej elicie).