Śmierdząca bomba w wagonie metra

Lokalnie Top News kwie 8, 2017 at 12:30 pm
Zdjęcie poszukiwanych zrobione przez kamerę monitoringu

Zdjęcie poszukiwanych zrobione przez kamerę monitoringu

Do kolejki metra wrzucono “bombę zapachową”, która wywołała chaos i panikę wśród pasażerów.

Torontońska policja opublikowała zdjęcie dwóch mężczyzn podejrzanych o ten swoisty akt terroryzmu. Według ustaleń policjantów podejrzani przebywali na południowym peronie na St. George Stationw piątek, około godziny 4:30 po południu. W pewnym momencie jeden z nich rzucił pojemnikiem wypełnionym cuchnącą substancją do wagonu kolejki, w chwili zamykania drzwi. Część płynu znalazła się w środku wagonu, część rozlała się po peronie.

Pojemnik zawierał związek siarki wydzielający silny, skrajnie nieprzyjemny zapach. W wagonie metra powstał chaos i zamieszanie.

W związku z zaistniałą sytuacją kierownik składu zarządził natychmiastową ewakuację pasażerów na stacji Museum, gdzie pociąg dojechał.

W sytuacji wrzucenia podejrzanego ładunku z bliżej niezidentyfikowaną substancją kierownictwo TTC wszczęło awaryjną procedurę. Na miejsce wysłano jednostkę do zwalczania zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, jądrowych i wybuchowych (TPS Chemical, Biological, Radiological, Nuclear and Explosive – CBRNE) oraz jednostki pogotowia ratunkowego. Wstrzymano też ruch pociągów po pierwszej linii metra.

Ruch przywrócono, gdy po zbadaniu sytuacji specjaliści stwierdzili, że substancja nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia pasażerów i że jej jedynym działaniem jest wydzielanie skrajnie nieprzyjemnego zapachu.

Mimo to sprawcy tego „dowcipu” powinni zostać ukarani. Policja uważa, że dokonali czynu, który „miał spowodować panikę w zatłoczonym wagonie metra”.

Policja prosi wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji osób ze zdjęcia o kontakt.