Wyglądało, że się kochają…

Lokalnie Top News kwie 11, 2017 at 4:00 pm
Arianna i Nicholas pobrali się pół roku temu.

Arianna i Nicholas pobrali się pół roku temu.

Po aresztowaniu mężczyzny, który zamordował swoją 27-letnią żonę w dziewiątym miesiącu ciąży, społeczność Pickering ich znajomi i rodzina nie potrafią wyjść z szoku.

O morderstwie i poszukiwaniu przez policję 25-letniego Nicholasa Baiga pisaliśmy kilka dni temu w Bejsmencie. Mężczyzna został zatrzymany przez policję dzień później o osadzony w areszcie. Śledczy usiłują dojść jakie były okoliczności zbrodni i motywy zabójcy.

To samo pytanie zadają sobie bliscy, przyjaciele i sąsiedzi Arianny i Nicholasa i nie mogą pojąć tego, co się stało, tym bardziej, że poślubieni przed sześcioma miesiącami młodzi sprawiali wrażenie szczęśliwej pary.

- To była normalna para – mówi sąsiadka, Shazia Sherzai – Wyglądało na to, że się bardzo kochają. Jak szli razem, to zawsze się trzymali za ręce.

- Jestem zrozpaczona tym co się stało – mówi ich krewna, która prosiła o niepodawanie jej personaliów do wiadomości publicznej – Żałuję, że to się stało, nie potrafię tego zrozumieć.

Samochód policyjnej ekipy dochodzeniowej przed domem, gdzie rozegrała się rodzinna tragedia.

Samochód policyjnej ekipy dochodzeniowej przed domem, gdzie rozegrała się rodzinna tragedia.

Tym bardziej, że oboje z radością czekali na dziecko. Oboje – przynajmniej w rozmowach ze znajomymi i rodziną mówili, że nie mogą się doczekać jego narodzin. Na facebookowej stronie Arianny można zobaczyć wiele wpisów od rodziny i znajomych, którzy ofiarowali młodym i dobre myśli i deklarowali pomoc w pierwszych dniach po narodzeniu.

„Daj mi znać, jak się narodzi moja wspaniała siostrzenica” – czytamy na jeden z wpisów – „Będę dumna, gdy stanę się ciocią”.

Pani Sherzaia nie może pojąć, co się stało. Wspomina oskarżonego o zabójstwo żony mężczyznę jako niezwykle miłego, uczynnego i życzliwego człowieka.

- Jednego dnia mój synek spadł z roweru i potłukł się – opowiada – Nicholas podbiegł do niego, podniósł go z ziemi i na rękach przyniósł go do domu. Był bardzo miłym człowiekiem. Jestem w szoku.

aabaig3Policjanci prowadzący dochodzenie jeszcze nie zdecydowali, czy oskarżą Baiga również o śmierć nienarodzonego dziecka. Ma to zostać rozstrzygnięte po naradzie z prokuratorem. Stanie się to jeszcze przed przesłuchaniem Baiga przez sąd, gdzie ma się stawić 13 kwietnia.

Na razie na stronie facebookowej Arianny można przeczytać coraz więcej postów, w których ludzie zastanawiają się nad istotą przemocy domowej, która może być niewidoczna nawet dla najbliższych. Pojawia się coraz więcej apeli, aby tej przemocy się przeciwstawiać. Większość przyozdobiona wizerunkiem purpurowej wstążki.