Policja na tropie złodziei cukierków

Lokalnie Top News kwie 12, 2017 at 6:00 am

aabatoniki

Policjanci z regionu York użyli helikoptera i psów tropiących by schwytać trzech nastolatków, którzy ukradli… trochę cukierków.

Młodzi złodzieje zostali aresztowani po tym, jak ze sklepu w parku rozrywki Canada’s Wonderland skradli kilka słodkości.

- Była to na pewno twarda lekcja dla nich – mówi const. Andy Pattenden – Te dzieciaki na pewno nauczyły się, że kradzież nie popłaca.

Policja opublikowała w Internecie film pokazujący chwilę ich aresztowania. Pokazuje funkcjonariusza z psem, który zbliża się do stojących pod drzewami młodocianych złodziejaszków. Poddają się bez oporu, tym bardziej, że słyszą i widzą nad głowami policyjny śmigłowiec.

Policja została powiadomiona przez świadka, że trzy zamaskowane osoby włamują się do sklepu w Wonderland. Jadąc na akcję funkcjonariusze nie zdawali sobie, że dwóch sprawców ma po 16 lat, a jeden lat 15.

Kamery monitoringu nagrały trzy zamaskowane postacie, które włamują się do jednego ze sklepów w parku. Chłopcy skradli trochę cukierków i kilka batoników, a potem wyszli do parku.

Policja by złapać złodziei wezwała helikopter z kamerą termowizyjną. Za pomocą tego urządzenia można zobaczyć osoby zasłonięte drzewami albo ukrywające się w pomieszczeniu za ścianą.

aabatoniki3Nieletni zostali aresztowani, a następnie uwolnieni po przyjeździe rodziców. Będą musieli wziąć udział w specjalnym programie przeznaczonym dla młodocianych, którzy po raz pierwszy weszli w konflikt z prawem.

- Tym razem im się upiekło, nie będą mieli sprawy karnej – mówi const. Pattenden – Będzie to dla nich nauczka.

Policjanci zdecydowali się opublikować w Internecie film z całej akcji, aby przestrzec i powstrzymać innych, którym przyszłaby do głowy podobna „zabawa”.