Wielkopiątkowe misteria Męki Pańskiej w Toronto

Lokalnie Top News kwie 15, 2017 at 6:12 am
Procesja Wielkiego Piątku na UofT.

Procesja Wielkiego Piątku na University of Toronto.

W Wielki Piątek setki wierzących chrześcijan w Toronto upamiętniło Mękę Pana Jezusa poprzez modlitwę i  przejście Drogi Krzyżowej.

Najliczniejsze procesje miały miejsce na Uniwersytecie Torontońskim i we włoskiej dzielnicy miasta, zwanej „Little Italy”.

Upamiętnienie Męki Pańskiej we włoskiej dzielnicy Toronto.

Misterium Męki Pańskiej we włoskiej dzielnicy Toronto.

Dla katolickiego kardynała Thomasa Collinsa ten dzień był szczególnie wzruszający w związku z zamachem bombowym na katolickich koptystów w Niedzielę Palmową w Egipcie.

- Dzisiaj to jeden z najważniejszych dni w życiu chrześcijan upamiętniający śmierć Pana. Widzimy Boga, który dzieli nasze ludzkie cierpienia, wchodzi w nasz ludzki świat doświadczając przemocy, którą często w życiu przechodzimy. I wśród tej przemocy przynosi nam miłość i współczucie – powiedział kardynał – I widzimy, że po niedawnym straszliwym morderstwie i masakrze wspaniałych wiernych w Egipcie, odpowiadamy pieśnią i miłości i wiary, bo tak właśnie uczy nas Chrystus w Wielki Piątek.

Daniel Mammarella, który uczestniczył w Drodze Krzyżowej na Uniwersytecie mówi, że przesłanie Wielkiego Piątku jest dziś bardziej aktualne niż jakiekolwiek inne.

- W historii, gdy duża część społeczeństwa odrzuca, sprzeciwia się chrześcijaństwu, musimy wstać i powiedzieć: „Tak, będę chrześcijaninem, pomimo tego, co ludzie mówią i myślą” – mówi pan Mammarella – Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej umacnia moją wiarę.