Podróż promem zakończona aresztowaniem

Lokalnie Top News kwie 16, 2017 at 10:00 am
Skradzione przedmioty walały się po skradzionej ciężarówce.

Skradzione przedmioty walały się po skradzionej ciężarówce.

Dwoje mieszkańców Toronto zostało aresztowanych w North Sydney w Nowej Szkocji i oskarżonych o liczne oszustwa, włamania i kradzieże na terenie Ontario i Nowej Funlandii.

Aresztowani to 33-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna.

Rzeczniczka RCMP z Nowej Szkocji, Jennifer Clarke powiedziała, że oboje płynęli promem Marine Atlantic z Nowej Funlandii do Nowej Szkocji. O ich obecności na pokładzie promu poinformował RCMP Royal Newfoundland Constabulary.

fiery- Po wpłynięciu promu do północnej części Sydney zostali aresztowani. Znaleziono przy nich setki skradzionych rzeczy takich jak dokumenty tożsamości, portfele, torebki, karty kredytowe i wiele innych rzeczy osobistych – powiedziała Clarke.

Policja zajęła również samochód dostawczy, który wypożyczyli.

W końcu mężczyźnie postawiono 33 zarzuty kradzieży i fałszerstw oraz posiadanie narzędzi służących do włamań. Kobieta z kolei stanie przed sądem z 25 zarzutami przede wszystkim związanym z posiadaniem mienia pochodzącego z przestępstwa oraz udziału w kradzieżach.

Zidentyfikowanie złodziei i ich namierzenie było możliwe dzięki współpracy policji z Ontario, Nowej Szkocji, Nowej Funlandii i Labradoru oraz Nowego Brunszwiku.

Clarke powiedziała również, że jeżeli są osoby, które zostały w niedawnej przeszłości okradzione w taki czy inny sposób, powinny skontaktować się z lokalnym posterunkiem policji. Nie jest wykluczone, że byli ofiarami złodziejskiej pary.