Czeka nas komunikacyjny chaos w samym centrum Toronto

Lokalnie Series Top News kwie 17, 2017 at 6:00 am

aarampa

Rampa pozwalająca kierowcom jadącym Gardinerem na wschód na zjazd na ulice York St., Bay St. i Yonge St. od dzisiaj rano będzie nieczynna.

Rampa zostanie zburzona i wybudowana na nowo. Budowa nowego zjazdu na te trzy ważne torontońskie arterie będzie trwała do stycznia 2018 roku.

Kierowcy będą musieli korzystać z alternatywnych zjazdów z autostrady na Jameson Avenue, Spadina Avenue albo Jarvis Street. Urzędnicy miejscy twierdzą, że istniejąca rampa ma już 50 lat i ze względów bezpieczeństwa musi zostać wymieniona.

Zamknięcie rampy, która pozwalała na łatwe dotarcie do Air Canada Center zbiega się w czasie z trzecim z kolei meczem drużyny Maple Leafs przeciwko Washington Capitals, co skutkować będzie dodatkowymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że wielu kierowców tkwiło będzie w gigantycznych korkach na drogach dojazdowych.

Aby mimo tych utrudnień, aby jakoś złagodzić sytuację miejscy specjaliści od ruchu drogowego dostosowali świetlne sygnały drogowe do przewidywanego ruchu samochodowego.

Nowa rampa będzie krótsza i połączy Gardiner z Lower Simcoe Street. W ramach przebudowy Harbor Street zostanie poszerzona pomiędzy Lower Simcoe Street i Bay Street.