Toronto Raptors z nowym rekordem

Lokalnie Top News kwie 19, 2017 at 12:31 pm
Kyle Lowry w ataku

Kyle Lowry w ataku

Toronto Raptors w meczu numer 2 serii z Milwaukee Bucks już mieli nóż na gardle. Wyszli jednak z tej sytuacji obronną ręką, wygrali pojedynek w Air Canada Centre wynikiem 106-100 doprowadzając do remisu 1-1, a przy okazji pobili rekord klubu w liczbie celnych rzutów za trzy punkty.

Pierwsze spotkanie serii pomiędzy Toronto Raptors a Milwaukee Bucks nie ułożyło się kompletnie po myśli jedynaka z Kanady w NBA. Popełniali mnóstwo szkolnych błędów, tracili piłkę dwukrotnie częściej od swoich rywali i rzucali na niezwykle słabej skuteczności.

Raptors oddali w tamtym meczu 23 próby z dystansu, a trafili zaledwie 5. Solidni zawodnicy, którzy przez cały sezon regularny potwierdzali swoją wysoką dyspozycję w rzutach za trzy punkty zawiedli na całej linii. Na całe szczęście dla drużyny z Toronto, to wszystko odwróciło się o 180 stopni w najważniejszym dla nich momencie.

Kyle Lowry i DeMar DeRozan to na Wschodzie NBA największe zagrożenie dla Cleveland Cavaliers

Kyle Lowry i DeMar DeRozan to na Wschodzie NBA największe zagrożenie dla Cleveland Cavaliers

Od początku drugiego meczu Raptors prezentowali ogromne zdeterminowanie i chęć zwycięstwa za wszelką cenę. Znakomicie w mecz wszedł Kyle Lowry i to był ten element, którego Raps potrzebowali do złapania wiatru w żagle. Najważniejsza była jednak skuteczność. Gospodarze trafiali w tym meczu aż 48,1% rzutów z gry i 48,3% z dystansu.

Łącznie, w całym spotkaniu zaaplikowali rywalom aż 14 celnych “trójek”, co jednocześnie jest nowym rekordem zespołu pod tym względem w historii play-offów. Najlepszymi graczami w tym elemencie dla Raptors byli Serge Ibaka (4 trafione próby) oraz Cory Joseph (3). Drużyna pobiła poprzedni rekord (osiągany pięciokrotnie) o dwa celne rzuty z dystansu.

W serii jest w tej chwili remis 1-1, a walka przenosi się na dwa mecze do Milwaukee. Chcąc odzyskać przewagę parkietu, Raptors muszą wygrać przynajmniej jeden z nich. Najbliższy pojedynek w czwartek wieczorem.