“The Toronto Sun” o Krakowie

Kanada Top News kwie 21, 2017 at 4:00 pm
Rick Steves

Rick Steves

Urocze, pełne wigoru, z silnym poczuciem historii, niezapomnianymi atrakcjami oraz studentami kochającymi zabawę – tak dziennik “The Toronto Sun” rozpoczyna najnowszy artykuł o Krakowie.

Zwraca uwagę, że choć miasto nie jest stolicą Polski, jest jej głównym ośrodkiem kulturalnym i intelektualnym. I zasłużenie posiada miano najpopularniejszego wśród turystów miasta w kraju nad Wisłą. Cały artykuł – TUTAJ.

Rick Steves jest autorem ok. 50 przewodników turystycznych i licznych programów poznawczych o Europie, które powstają w jego założonej jeszcze w 1976 roku firmie Rick Steves’ Europe.

Opłaca się dobrze poznać miasto, a spacery wynagrodzą przyjezdnym zobaczenie ciekawych muzeów i urzekających kościołów, które w niejednym wywołają silne uczucie wiary – opisuje Kraków Rick Steves.

zz krakow2

Parki, mieszanka zabytków związanych z żydowskim dziedzictwem miasta, bogate życie nocne, a do tego jedzenie, które zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych osób. To tylko kilka atutów dawnej stolicy Polski, na jakie wskazuje Steves.

Odcinek programu “Rick Steves’ Europe” poświęcony Krakowowi:

Rynek główny? Jeden z najbardziej charyzmatycznych w Europie. Niby podobny do innych, jednak posiada królewską nutę. Uznanie zyskał też odgrywany z wieży kościoła Mariackiego hejnał i związana z tą tradycją historia.

Zachwalane jest też m.in. muzeum kryjące się w podziemiach rynku czy Kazimierz, który na każdym zrobi duże wrażenie – zwłaszcza na przybyszach zza oceanu. Jak tłumaczy dziennikarz, żadne miasto w Ameryce Północnej nie może pochwalić się tak długą i bogatą historią.

zz krakow3

“The Torono Sun” przypomina również, że miliony Amerykanów posiadają polskie korzenie. Dodaje, że z pewnością ci, którzy po raz pierwszy odwiedzą ojczyznę swoich przodków, będą czuć się tu jak w domu. To dzięki uprzejmości dalekich, europejskich kuzynów. Zachwala, że nie trzeba być z pochodzenia Polakiem, aby zakochać się w Krakowie. Miasto jest niezwykle wyrafinowane i wciąż kwitnie. Na koniec dodaje, że jeśli ktoś chce poczuć serce polskiej kultury, powinien przyjechać właśnie do Krakowa.

zz krakow1

Inna impresja filmowa o Krakowie: