Ulice Hamilton zamieniły się w potoki

Lokalnie Top News kwie 21, 2017 at 6:00 am

aaulewa4

Ulewne deszcze spowodowały w rejonie Hamilton powodzie i podtopienia. Wiele dróg zostało zamkniętych.

Hamilton Conservation Authority wprowadziło dla miasta i rejonu stan powodziowy.

„Mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność w pobliżu cieków wodnych i konstrukcji takich jak mosty, przepusty i zapory” – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez miejskich urzędników – „Podwyższony poziom wód, rwące potoki, gwałtownie zmieniające się poziomy wód i przepływy oraz śliskie nabrzeża mogą stanowić poważne zagrożenie”.

aaulewa2- Załogi miejskie pracują bez wytchnienia, aby poradzić sobie ze skutkami deszczu – mówi dyrektor generalny Hamilton Public Works, Dan McKinnon.

Environment Canada poinformowała, że w rejonie spadło od 40 do 70 milimetrów deszczu na każdy centymetr kwadratowy.

Szczególnie mocno przez ten nadmiar wody dotknięte zostało niewielkie miasteczko Dundas, położone na północ od Hamilton. Według Johnathana Bastiena, inżyniera ds. zasobów wodnych w Hamilton Consevation Authority, w mieście spadło od 65 do 70 milimetrów wody. Dundas znajduje się w nisko położonej okolicy, niedaleko skarpy Niagara. To położenie sprawiło, że płynący przez miasteczko strumień Spencer Creek nagle zamienił się w rwącą rzekę.

aaulewa3- To jest wąwóz – tłumaczy McKinnon – To zalewowy strumień, kiedy pada ulewny deszcze to po prostu fala po fali widać gromadzenie się ogromnych mas wody. To naturalne.

- Kiedy wyszłam na zewnątrz nie wyglądało tak źle – opowiada mieszkanka Dundas, Ginette Ipperciel-Berniquer – Piętnaście minut później, gdy ponownie wyszłam na zewnątrz domu, to zobaczyłam zamiast ulicy rzekę.

Policja musiała zamknąć główną drogę łączącą Dundas i autostradę 6 z powodu zalania drogi. Po tym zamykano kolejne ulice King Street East, East Street North i West Street. Na ulicy Cootes Drive powódź zalała kierowcę w jego samochodzie. Na szczęście straży pożarnej udało się uratować mężczyznę.

Do zalewania wodą mieszkańcy Dundas są przyzwyczajeni. Zwykle w sierpniu spada tu z nieba około 80 milimetrów deszczu. Natomiast o tej porze roku takie opady są rzadkością.

W związku z ulewami problemy przeżywał transport publiczny. Były opóźnienia, kilka tras autobusów zostało zmienionych z powodu zalania ulic.