Kobiety podpisują petycję… przeciwko prawu wyborczemu kobiet

Kanada Top News kwie 24, 2017 at 4:00 pm

zz petycjaZaskakującymi wynikami zakończył się nietypowy eksperyment społeczny przeprowadzony przez dziennikarzy dziennikarze kanadyjskiego portalu Rebel Media.

Poprosili oni studentki z kampusu Ryerson University o podpisanie petycji przeciwko… prawom wyborczym kobiet. 

Zapytali je również o argumenty potwierdzające szkodliwość tego prawa. Wyniki eksperymentu są zaskakujące.

Po złożeniu przez nie podpisów pod petycją David Menzies z Rebel Media pytał studentki, co sądzą na temat prawa wyborczego kobiet.

- Myślę, że to straszne, myślę, że poziom agresji jest bardzo wysoki i potrzebujemy uzdrowienia. Trzeba podnosić samoświadomość i walczyć – mówi jedna z kobiet.

zz petition

- Myślę, że prawa kobiet powinny być przestrzegane, kobiety powinny być traktowane z godnością. Powinniśmy podjąć zbiorowy wysiłek, aby przynajmniej zmniejszyć problemy, z którymi wciąż mamy dzisiaj do czynienia – mówi jedna ze studentek, zaraz po podpisaniu petycji o ograniczeniu praw wyborczych dla kobiet.

To tylko niektóre z odpowiedzi (więcej na filmie poniżej).

David Menzies z Rebel Media pytał studentki czy podpisałyby petycję przeciwko prawu wyborczemu kobiet. O dziwo, bez większego zastanowienia, godzą się one na to i  składają podpis pod dokumentem.

David Menzies z Rebel Media pytał studentki czy podpisałyby petycję przeciwko prawu wyborczemu kobiet. O dziwo, bez większego zastanowienia, godzą się one na to i składają podpis pod dokumentem.

Zaskakujący jest kompletny brak zrozumienia sensu zadawanych kobietom pytań oraz brak głębszej refleksji na temat poruszanego problemu.

Eksperyment przeprowadzono w roku 2016 roku, kiedy mijała 100. rocznica działalności ruchu sufrażystek, walczącego o prawa wyborcze kobiet w Kanadzie.

Czy zarejestrowane na filmie doświadczenie to wynik braku znajomości terminu „suffrage” i przekonanie o tym, że jest to coś szkodliwego? Czy może przyczyny tego zjawiska są jeszcze inne?