Uzbrojony turysta chciał wjechać na CN Tower

Lokalnie Top News kwie 25, 2017 at 6:00 am

aacntower

Turysta z Arizony chciał wjechać na CN Tower uzbrojony w załadowany, gotowy do strzału pistolet.

Pistolet został wykryty w plecaku 26-letniego mężczyzny podczas rutynowej kontroli turystów w bramce do wykrywania metalu. Nie wiadomo po co amerykańskiemu turyście potrzebna była naładowana broń. Nie ma dowodów na to, że chciał z niej strzelać z torontońskiej wieży.

- To może być prosty błąd wynikający z nieznajomości naszego prawa – mówi const. David Hopkinson z torontońskiej policji – Nic nie wskazuje na to, żeby mężczyzna zamierzał zrobić z niej użytek.

Turysta poinformował policję, że w ubiegłym tygodniu przyleciał do Kanady samolotem. Co ciekawe, służby ochrony lotnisk zarówno w Arizonie, jak i w Toronto nie wykryły obecności broni w bagażu pasażera. Kanadyjskie, jak i amerykańskie władze sprawdzają teraz, jak to było możliwe. Starają się też zbadać skąd pochodzi broń.

Chociaż policja zakłada, że zatrzymany mężczyzna mógł po prostu nie wiedzieć, że w Kanadzie nie może mieć broni, to jednak nie jest to usprawiedliwieniem.

Rzeczniczka policji Maxwell Chan stwierdziła, że jeśli ktoś odwiedza jakiś kraj, to powinien zapoznać się z podstawowymi prawami tego kraju i je przestrzegać.

- Prawo Stanów Zjednoczonych różni się od prawa kanadyjskiego, więc jeśli obywatele amerykańscy odwiedzają nasz kra,j powinni przynajmniej wiedzieć, że nie należy wnosić broni do obiektów publicznych.

Zatrzymanemu w CN Tower turyście, Erikowi Hallowi postawiono zarzut posiadania zakazanej w Kanadzie broni palnej wraz z amunicją, ukrywanie tej broni oraz jej niedbałe przechowywanie.

Hall jest zarejestrowanym właścicielem broni w USA i posiada pozwolenie na jej posiadanie wydane przez stan Arizona. Oskarżony stanął w poniedziałek przed sądem w Toronto. Został zwolniony z aresztu za kaucją.