Dziewczyna z dźwigu to amatorka mocnych przeżyć

Lokalnie Top News kwie 30, 2017 at 4:00 pm

zz crane10Sparaliżowała pracę na budowie i ruch na drogach w centrum Toronto. Wywołała bezprecedensową akcję ratowniczą, gdy trzeba było ściągać ją z 15-piętrowego dźwigu. Wszystko wskazuje na to, że kierowała nią chęć przygody. Odpowie za to przed sądem 17 maja. 

Po tym jak 23-letnia Marisa O. Lazo spędziła 5 godzin w oczekiwaniu na pomoc siedząc na bloczku haka od dźwigu, dziewczyna została ściągnięta na dół w uprzęży ratowniczej przez doświadczonego strażaka Roba Wonfora.

Tuż po tym została aresztowana, postawiono jest sześć zarzutów naruszenia porządku publicznego i własności prywatnej, a następnie spędziła dobę w areszcie aby rano następnego dnia stanąć przed sądem na przesłuchaniu w sprawie kaucji.

zz crane11Sędzia Kathleen Caldwell w Old City Hall wyznaczyła kaucję warunkową w wysokości 500 dolarów. Warunkiem jest to, aby do czasu właściwej rozprawy nie zbliżała się ani do żadnych placów budów ani do żadnych… dachów.

Dlaczego dachów? Otóż okazało się, że 23-letnia dziewczyna jest amatorką mocnych wrażeń związanych z wdrapywaniem się na wysokie budowle. Swoje wyczyny dokumentuje zdjęciami, których mnóstwo można było znaleźć na jej profilu na Instagramie.

Oskarżona nie skomentowała ich wychodząc z sądu w towarzystwie adwokata. Na miejscu była jednak garstka jej przyjaciół, którzy tłumaczyli reporterom, że ich koleżanka nie ma problemów ze zdrowiem psychicznym.

Oskarżona nie udzieliła komentarza wychodząc z sądu w towarzystwie adwokata.

Oskarżona nie udzieliła komentarza wychodząc z sądu w towarzystwie adwokata.

- Nie dziwi mnie, że to zrobiła, znając jej możliwości - powiedziała Sara Burton, bliska przyjaciółka. – Zawsze poszukiwała przygody, zwłaszcza takiej z dreszczykiem.

Dowodziły tego jej liczne zdjęcia w Instagramie (patrz poniżej, konto już skasowane), gdzie dziewczyna siedzi lub stoi na krawędziach dachów wielu torontońskich wysokościowców.

Filmy z monitoringu budowy przy 50 Wellesley St. dowodzą, że Marisa kilkakrotnie skradała się w nocy do ogrodzenia, które w końcu pokonała przed wdrapaniem się na dźwig. Ratujący ją później strażacy mają teorię, że dziewczyna wdrapała się na szczyt ramienia żurawia, po czym opuściła się po stalowej, nasmarowanej linie do miejsca, gdzie zwieńczona jest ona bloczkami z hakiem.

Marisa O. Lazo skończyła Lakeshore Catholic High School w Port Colborne i jest obecnie studentką technologii architekturalnej w George Brown College.

zz crane4

Wyrok sądu w jej sprawie jest wielką niewiadomą. Zatrzymanie na cały dzień prac na budowie kondominiów w centrum Toronto to straty w wysokości około 60 tysięcy dolarów. Do tego dochodzą koszty akcji ratowniczej.

Komentarze internautów w sprawie “wyczynu” młodej amatorki silnych wrażeń są zróżnicowane: od podziwu wobec jej odwagi po domaganie się przykładowego ukarania aby odstraszyć innych śmiałków od podobnych akcji w przyszłości.

zz crane7 zz crane6 zz crane2 zz crane8