Lance Stroll wreszcie na mecie

Kanada Top News maj 2, 2017 at 12:30 pm
Lance Stroll

Lance Stroll

Lance Stroll, 18-letni Kanadyjczyk w Formule 1, w swoim czwartym starcie (w Soczi) osiągnął linię mety. Miałby nawet szansę powalczyć o punkty w Rosji, gdyby nie obrót na torze podczas pierwszego okrążenia.

Stroll jest synem miliardera z branży mody Lawrence’a Strolla, który zapłacił za to 80 milionów dolarów. Nikt jeszcze nie zainwestował tak ogromnej sumy w karierę sportową. W zespole Williams Mercedes jedynym nowicjuszem na torze i najmłodszym z zawodników, dopiero w październiku stanie się pełnoletni.

Jest pierwszym od dekady Kanadyjczykiem w Formule 1. Ostatnim był Jacques Villeneuve w 2006 roku.

Lance Stroll rozpoczynał niedzielny wyścig z jedenastego pola. Po dobrym starcie awansował do punktowanej dziesiątki, niestety dla niego, po kontakcie z samochodem Nico Hulkenberga obróciło go na torze, przez co stracił cenną pozycję.

- To było tak niefortunne - żałował 18-latek. - Miałem naprawdę dobry start, w pewnym momencie byłem nawet ósmy, ale zostałem “zmiażdżony” na krawężniku. Samochód mi uciekł i choć wiedziałem, że nie został zniszczony, to musiałem jeszcze zawrócić.

Stroll zachował jednak chłodną głowę. Szybko zapominając o wydarzeniach z pierwszego okrążeniach jechał jak po swoje walcząc z kierowcami Toro Rosso. Dobra jazda pozwoliła mu finiszować na 11. miejscu.

- Miałem swój najlepszy moment po tym jak zmieniliśmy opony, bo udało mi się w końcu wyprzedzić Daniiła Kwiata. W końcu zobaczyłem flagę w szachownicę i choć była szansa na coś więcej, to bierzemy pewnie pierwszą metę - powiedział kierowca Williamsa. – Sezon jest długi, a ja już nie mogę doczekać się powrotu do Europy, na tory które znam doskonale, jak Barcelona.