Tam będzie się chciało mieszkać

Lokalnie Series Top News maj 2, 2017 at 10:00 am
Zanim w 1930 roku wybudowano w tym miejscu rafinerię, mieściłą się tu duża cegielnia.

Zanim w 1930 roku wybudowano w tym miejscu rafinerię, mieściłą się tu duża cegielnia.

Na 72 hektarowej działce po starej rafinerii w Mississaudze powstanie nowa część miasta, którą można nazwać dzielnicą.

Dawny teren przemysłowy, został sprzedany przez Imperial Oil Ltd. Konsorcjum nieruchomości West Village Partners w 2016 roku. Od tego czasu powstawał projekt nowego, dużego osiedla położonego w niezwykle atrakcyjnym miejscu tuż nad jeziorem Ontario.

W poniedziałek konsorcjum ujawniło swoje plany budowy mini miasteczka, które nazywają „West Village”, które ma istnieć dzięki „żywej i zróżnicowanej społeczności nabrzeża, gdzie ludzie mogą żyć, pracować i bawić się”. Wszystko w niewielkiej odległości od stacji kolejki GO, Port Credit.

W „West Village” znajdzie się:

  • 2500 jednostek mieszkalnych, w tym kamienice i budynki mieszkalne średniej wysokości i bardzo wysokie;
  • 200 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej i biurowej;
  • Nowy park nabrzeżny z plażą i ogrodami ekologicznymi;
  • Cztery zielone korytarze łączące nabrzeże z Lakeshore Road.

Plan West Village obejmuje także centrum kulturalno – sportowe zbudowane we współpracy z YMCA. Znajdzie się także miejsce dla spacerowiczów i ścieżki dla rowerzystów, będzie też promenada, która przetnie cały obszar wioski.

Tak będzie wyglądało centrum wioski

Tak będzie wyglądało centrum wioski

Burmistrz Mississaugi, Bonnie Crombie określiła plan “ekscytującym”. Powiedziała, że ​​nowa budowa – gdzie mieszkać będzie około 5000 osób – stanowi atrakcyjne miejsce dla młodych rodzin klasy średniej, które chcą mieszkać blisko miejsca pracy.

- Nie chcemy ich wypychać z Mississaugi – powiedziała Crombie.

Częścią mieszkaniowej propozycji będzie kompleks tanich mieszkań pod wynajem lub kupno o zmniejszonej powierzchni, tak by stanowiły atrakcyjną ofertę dla kupujących nieruchomości po raz pierwszy. Część tych lokali ma wynająć miasto na mieszkania dla mniej zarabiających.

Plan West Village spełnia oczekiwania władz Mississaugi, które oczekiwały takiego budownictwa mieszkaniowego, które sprzyjałoby integracji społeczności dla stworzenia dobrego miejsca do życia i zabawy.

Na prezentacji planu wioski obecna była też legendarna burmistrz Mississaugi, Hazel McCallion, która stwierdziła, że jest „zachwycona” tym, co zobaczyła.

Adres nowej wioski jaka ma powstać to 70 Mississauga Road South.

aarafineria3

Zanim rozpocznie się budowa dwa lata zajmie sprzątanie dawnego terenu przemysłowego, gdzie od początku lat 30 była rafineria naftowa.

Najprawdopodobniej budowa West Village ruszy w 2019 roku.