Mafijne porachunki w Hamilton

Lokalnie Top News maj 3, 2017 at 6:00 am
Dom na Chesapeake Drive, gdzie doszło do zabójstwa.

Dom na Chesapeake Drive, gdzie doszło do zabójstwa.

Mafioso z Hamilton został zabity w swoim samochodzie przed domem w Waterdown.

39-letni Angelo Musitano został znaleziony w swoim białym pick-upie z wieloma ranami postrzałowymi. Przewieziony do szpitala wkrótce potem zmarł.

Do strzelaniny doszło w dzielnicy mieszkalnej na Chesapeake Drive pomiędzy Parkside Drive a Rockhaven Lane we wtorek po południu.

Sierżant Peter Thom z policji regionu Halton potwierdził, że zabity jest młodszym bratem Pata Musitano. Obaj bracia zostali oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia, którego mieli dokonać w 1997 roku. Mieli wówczas zabić szefa hamiltońskiej mafii Johna „Pops” Papalia. W końcu ugoda z policją w zamian za przyznanie się do spisku na życie szefa mafii z Niagary, Carmena Barillaro w 1997 roku sprawiła, że obaj po kilku latach odsiadki znaleźli się na wolności.

Prowadzący śledztwo policjanci powiedzieli, że miejscowe organy ścigania miały świadomość obecności Musitano w mieście. Sierżant Thom przypuszcza, że jego śmierć była wyrazem zemsty.

Podejrzany o zabicie mafiosa był ostatnio widziany na ulicy, gdzie dokonano zabójstwa w ciemnym, czterodrzwiowym samochodzie typu sedan. Świadkowie opisali go jako postawnego mężczyznę ubranego w czarną kurtkę i beżowe spodnie.

Po zdarzeniu na czas zbierania śladów policja zamknęła pewien odcinek ulicy dla ruchu kołowego. Osoby, które miałyby informacje na temat okoliczności zabójstwa proszone są o kontakt ze śledczymi pod numerem 905-546-4925 lub z Crime Stoppers pod numerem 1-800-222-8477.