Skarb z Himalajów

Porady babci Jelonki Series maj 3, 2017 at 7:04 am

Wielu z nas używa soli himalajskiej w kuchni. Znamy niezwykłe właściwości zdrowotne tej soli polegające na redukowaniu ciśnienia krwi oraz obniżaniu cholesterolu. Istnieją jednak również inne jej zalety, dzięki którym możemy się pozbyć problemów takich jak ból głowy, bezsenność czy alergii.lapma4

Zdajemy sobie sprawę ze szkodliwych skutków, jakie niesie ze sobą dzisiejszy bezprzewodowy świat. Ale czy wiemy, w jaki sposób nam szkodzi? Cały bezprzewodowy sprzęt mobilny, którego używamy emituje jony pozytywne tworząc pewnego rodzaju smog elektroniczny, który może być bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Może również przyczyniać się do rozwoju raka. Jony dodatnie  – wbrew swojej nazwie nie mają pozytywnego działania. Bezsenność, alergie, problemy ze zdrowiem psychicznym to tylko kilka negatywnych skutków działania jonów dodatnich. Dzieje się tak, ponieważ nasz mózg jest narażony na 20 razy większą ilość elektronicznego smogu niż jest w stanie znieść.

W dzisiejszych czasach bardzo ważne stało się, aby neutralizować działanie wspomnianych jonów dodatnich. Co potrafi je neutralizować? Oczywiście jony ujemne. Przeciwieństwa się przyciągają. Niezwykła sól himalajska stanowi źródło jonów ujemnych. Emitowane przez nią jony przyczepiają się do otaczającego ją kurzu, pleśni, elementów drażniących, alergenów oraz do smogu elektronicznego. Powietrze wokół nas staje się świeże i czyste. Wyczuwamy pozytywną aurę świeżości. Czujemy się, jakbyśmy byli na plaży lub w pobliżu wodospadów.

Życie bez wielu urządzeń elektrycznych wydaje nam się trudne, wręcz niemożliwe. Komputery, telewizory i radioodbiorniki, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze, suszarki – bez nich nie wyobrażamy sobie życia. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że są one także źródłami szkodliwych dla człowieka jonów dodatnich, czyli tzw. elektrosmogu.

Badania naukowe wykazały, że odpowiednia dla człowieka ilość jonów w otoczeniu to ok. 1000 – 1500/cm3. W zamkniętych pomieszczeniach, w których pracuje kilka osób, ilość jonów ujemnych może spaść nawet do 200/cm3. Pozytywne działanie jonów ujemnych można odczuć zwiedzając Kopalnię Soli w Wieliczce, będąc nad morzem, czy choćby spacerując bezpośrednio po burzy. Teraz wiedzą państwo dlaczego tak ważne jest dbanie o to, aby w pomieszczeniach w których pracujemy szkodliwe działanie elektrosmogu zredukować do minimum.

Najtańszym i najprostszym sposobem walki z elektrosmogiem jest regularne wietrzenie pomieszczeń, szczególnie takich w których przebywa kilka osób, jest dużo urządzeń elektrycznych i w których pali się papierosy. Można także korzystać z jonizatorów powietrza, jednak są to dość drogie urządzenia. Ja do walki z elektrosmogiem proponuję Państwu LAMPĘ SOLNą. Można taką kupić w sklepach z organiczną żywnością (Health Store), ostatnio pokazały się również w sklepach HomeSense.LAMPA SOLNA 1

Wykonana z kryształu soli jest naturalnym jonizerem powietrza, który efektywnie podnosi poziom jonów ujemnych w pomieszczeniach. Efekt jonizacji powietrza przez sól, wynika z odkrytych już wiele lat temu jej właściwościach fizykochemicznych. W lampach solnych efekt jonizacji jest dodatkowo zwiększony poprzez rozgrzanie kryształu soli znajdującą się wewnątrz żarówką. Dzięki temu lampa solna poprawia jakość naszego otoczenia, a tym samym naszego samopoczucia.

Dodatkowo sól krystaliczna bardzo pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Bioenergoterapeuci i homeopaci w Europie Zachodniej od dawna polecają lampy z soli krystalicznej jako wspomaganie w leczeniu alergii, astmy, chorób układu oddechowego i układu krążenia. Często stosowane są także przy leczeniu reumatyzmu. Ze względu na swoje piękne i bogate kolory lampy solne są też wykorzystywane w terapii kolorami, czyli chromoterapii. Ich kojące światło pomaga osobom znerwicowanym i cierpiącym na bezsenność. Lampy zostały także docenione przez znawców sztuki Feng Shui.lampa3

O leczniczej właściwości soli świadczy fakt, że górnicy pracujący przy wydobyciu soli znacznie rzadziej cierpią na choroby układu oddechowego. Naukowe, wieloletnie badania nad wpływem mikroklimatu w kopalniach soli na zdrowie człowieka doprowadziły do utworzenia podziemnego sanatorium w Kopalni Soli w Wieliczce. Miejsce to jest ogromnie cenione przez ludzi dotkniętych chorobami układu oddechowego.

Używając lamp solnych należy pamiętać, że w przypadku jej zawilgocenia, skraplająca się na powierzchni kryształu woda może kapać na powierzchnię, na której postawiono lampę, co może spowodować uszkodzenie takiej powierzchni (np. odbarwienie, lub wypaczenie drewnianej powierzchni mebli). Stawiając lampę na powierzchniach, które mogą ulec uszkodzeniu należy pod lampą umieścić dodatkowe zabezpieczenie powierzchni (np. wodoszczelna serwetka z tworzywa sztucznego, podstawka z korka itp.) Przede wszystkim jednak, należy pamiętać o włączaniu lampy, jeśli wilgotność powietrza wzrasta.

Czasem zdarza się, że zwierzęta domowe (najczęściej psy) instynktownie liżą lampę aby uzupełnić składniki mineralne w organizmie. Lampa solna nie jest przeznaczona do celów spożywczych, jednak jest wykonana ze 100% naturalnej soli, więc nie stanowi zagrożenia dla zwierząt domowych.lampa2

Uwaga! Jeśli lampa ma być przez dłuższy czas przechowywana w wilgotnych warunkach (np. w garażu, w bagażniku samochodu podczas deszczu itp.) należy ją zabezpieczyć szczelnie zamkniętym workiem foliowym.

Dzisiaj, kiedy otoczeni jesteśmy sztucznymi produktami cywilizacji, naturalna lampa solna jest wyrobem unikatowym, który warto jest mieć u siebie w domu.

.