Don Valley Parkway może zamienić się w rzekę

Lokalnie Top News maj 5, 2017 at 6:00 am

aarain2

Opady deszczu są jeszcze większe niż przewidywano.

Agencja meteorologiczna Environment Canada skorygowała swoje przewidywania i ogłosiła, że w Toronto i okolicach w piątek i sobotę może spaść nawet 90 milimetrów deszczu. To oznacza, że opady są bardziej rzęsiste niż początkowo przewidywano.

aarain3W związku z tym urzędnicy miejscy uprzedzają, że jeżeli pogoda nie ulegnie poprawie będą musieli w piątek w godzinach popołudniowych zamknąć dla ruchu kołowego niezwykle ważną arterię komunikacyjną, jaką jest Don Valley Parkway.

Władze miasta sugerują, by kierowcy skorzystali z transportu publicznego, jeżeli będą musieli poruszać się w tym rejonie w piątek. Inaczej mówiąc – zanim wyjedziemy do pracy samochodem, lepiej zastanówmy się, czy albo nie pozostać w domu, albo nie przesiąść się do metra lub autobusu.

- Z uwagi na warunki pogodowe, warto pomyśleć, jak będzie wyglądała twoja droga do i z pracy – mówi Wynna Brown, rzeczniczka urzędu miejskiego – Wszystko zależy od intensywności opadów. Jeżeli Don Valley Parkway zostanie zalana i na jezdni pojawią się znaczne ilości wody, wtedy autostrada zostanie zamknięta.