Śmierć transmitowana na Facebooku

Kanada Top News maj 5, 2017 at 12:30 pm
Serena McKay

Serena McKay

Dwie nastolatki z Winnipeg wyszły ze swoich domów w kajdankach i w towarzystwie policji po śmierci ich 19-letniej koleżanki. Są oskarżone o wyjątkowo brutalne morderstwo dziewczyny.

Śmierć 19-letniej Sereny McKay była transmitowana na żywo na Facebooku. Policja donosi, że widać na nim, jak 16 i 17-latka kopią leżącą na ziemi dziewczynę. Nagranie jest bardzo brutalne. Zbyt brutalne aby je zamieścić.

Ciało nastolatki znaleziono na terenie rezerwatu Sagkeeng First Nation w pobliżu Winnipeg.

Dziewczyna zaginęła tydzień przed aresztowaniem jej “koleżanek” ze szkoły Sagkeeng Anicinabe High School. Na nagraniu było też słychać, jak przeprasza je, jednak trudno tylko na podstawie wideo wywnioskować, jakie były podstawy ewentualnego sporu. Po przeprosinach dziewczyny zaczęły kopać ją po głowiem i skakać po niej.

Śledczy mają twardy orzech do zgryzienia. Aresztowane nastolatki nie przyznają się do winy, a według CBC na facebookowym nagraniu wcale nie widać ich twarzy.

Zagadkowości całej sprawie dodaje też fakt, że zatrzymane nastolatki kilka tygodni wcześniej nagrały groźby dla zmarłej dziewczyny i udostępniły je na Snapchacie.

zz serena2