Mokro, mokro, wszędzie mokro

Lokalnie Top News maj 6, 2017 at 5:55 am

aawyspa3

Jednym z obszarów najbardziej dotkniętych przez deszcz są torontońskie wyspy.

Na jednej z nich, gdzie znajduje się miejski park, mieszka około 700 osób. Wszyscy mieszkańcy wraz z miejskimi pracownikami przez cały czas układali worki z piaskiem wokół domów, aby zbudować zaporę przed wodą, której poziom się z godziny na godzinę podnosił.

aawyspa5

W związku z tym, że na wyspach nie ma wzniesień, opady deszczu trwają już drugi dzień, a silny wiatr powoduje, że wysokie fale jeziora Ontario wlewają się na ląd, wiele trawników, ścieżek i plaż zamieniło się w małe jeziorka.

Burmistrz Toronto, John Tory niepokoi się możliwymi podtopieniami.

- Możemy mieć jakieś poważne zatapianie tutaj, jak to miało miejsce w 1974 roku – powiedział Tory w piątek.

W miejskim porcie w gotowości stoi prom Ward’s Dock, który w razie potrzeby ewakuuje mieszkańców wyspy. Uczniowie ze szkoły, która się tam znajduje, mają teraz lekcje w innej placówce, na lądzie.

aawyspa2

Deszcz na całe szczęście słabnie. Agencja Environment Canada zaktualizowała ostrzeżenie, twierdząc, że w Toronto do sobotniego wieczora spadnie „tylko” 70 milimetrów deszczu. (W ostatnim komunikacie mówiono o 90 milimetrach). Meteorolodzy twierdzą, że wszystko wskazuje na to, że opady będą nieco krótsze i w sobotę po południu przestanie padać.

Oby tym razem ich prognoza się sprawdziła.

aawyspa