Rezydencje po gwiazdach na sprzedaż

Kanada Top News maj 6, 2017 at 4:30 pm
Prince z Manuelą Testolini

Prince z Manuelą Testolini

Zamieszkaj jak Prince! Na sprzedaż jest dom w Toronto gdzie w latach 2001-2006 mieszkał i tworzył znany muzyk Prince, kiedy był żonaty z Kanadyjką Manuelą Testolini. Obecny właściciel usiłuje go sprzedać już od ponad 3 lat. 

Pierwotnie dom wyceniono na 9,5 mln dolarów, jednak po niespodziewanej śmierci Prince’a w kwietniu zeszłego roku został wycofany z agencji nieruchomości. Sprzedający argumentował, że nie chciał być posądzony o zbijanie profitu na tej tragedii.

zz prince1zz prince2Teraz dom wrócił na rynek za 12,79 mln dolarów, a jego właściciel podkreśla, że nie ma ona nic wspólnego ze znanym byłym właścicielem. Dom przy 61 Bridle Path stoi w jednej z najdroższych i najbardziej eleganckich dzielnic Toronto, gdzie “tuż za rogiem” mieszkają inne gwiazdy, m.in. znany piosenkarz Drake.

Dom ma powierzchnię 14,280 stóp kw. i sześć sypialni, 10 łazienek, siłownię oraz purpurowy pokój telewizyjny. Podłogi wyłożone są marmurami a na drzwiach jadalni wciąż widnieje symbol Prince’a. Dom otoczony jest ogrodem ze starodrzewiem, ma również własny basen oraz kort tenisowy

Cała posiadłość ma powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych.

zz celine1Z kolei wielka kanadyjska gwiazda estrady, Celine Dion sprzedała swoją luksusową rezydencję. Za znacznie mniej, niż chciała. Jej posiadłość na Florydzie czekała 4 lata na kupca. W końcu artystka za rezydencję otrzymała prawie połowę mniej, niż wynosiła cena wyjściowa.

Nabyła ja w 2010 roku, jednak z czasem zaczęła grać więcej koncertów w Las Vegas, gdzie ostatecznie podpisała kontrakt aż do 2019 roku. Stąd nie miała czasu, żeby korzystać z uroków mieszkania na wyspie Jupiter.

zz celine3Celine Dion wystawiła dom na sprzedaż w 2013 roku za 72,5 miliona dolarów. Jak jednak informuje “Variety”, znalazła nabywcę rezydencji dopiero, gdy obniżyła cenę do 38,5 miliona dolarów i zaoferowała, że pozostawi całe wyposażenie. Posiadłość kupił anonimowy Amerykanin.

Rezydencja ma między innymi 5 sypialni i 5 łazienek, salon, pokój rozrywkowy, kino, pokój do gry w golfa, własną windę i skrzydło dla gości.

Główna sypialnia posiada dwa tarasy – jeden ze spa, drugi z kominkiem, zaś główny apartament wyposażony jest w garderobę na ubrania i buty.

zz celine2

W ogrodzie są trzy baseny, z czego jeden tuż nad Atlantykiem, które mają własny park wodny ze zjeżdżalniami i mostami. Nieopodal są jeszcze cztery inne nieruchomości, między innymi siłownia i gabinet masażu.

W sąsiedztwie – doborowe sąsiedztwo, wyspę Jupiter zamieszkują bowiem między innymi Tiger Woods, Gary Player, czy Greg Norman.