Trzy nastolatki zabiły 33-letniego mężczyznę

Lokalnie Top News maj 6, 2017 at 10:00 am
Stacja benzynowe, w pobliżu której znaleziono ciężko rannego mężczyznę.

Stacja benzynowe, w pobliżu której znaleziono ciężko rannego mężczyznę.

Policja w Hamilton aresztowała trzy nieletnie prostytutki w związku ze śmiercią 33-letniego mężczyzny.

Nastolatki były poszukiwane po tym, jak pod koniec ubiegłego tygodnia w pobliżu stacji benzynowej Pioneer w pobliżu Upper Centennial Parkway w Stoney Creek znaleziono mężczyznę z kłutymi ranami szyi.

W chwili przyjazdu policji i sanitariuszy pogotowia ratunkowego Hayder Qasim-Rushdi był jeszcze w stanie rozmawiać z policją. Wkrótce później stracił przytomność. Odwieziony do szpitala zmarł dwa dni później z powodu odniesionych obrażeń.

Policja wydała nakaz aresztowania trzech nastoletnich dziewcząt, które zdaniem śledczych pracowały jako prostytutki w agencji towarzyskiej escort service. W czwartek dwie z nich aresztowano, po tym jak same zgłosiły się na policję. Trzecia została aresztowana dzień później w Toronto.

Nie wiadomo jeszcze jakie były okoliczności i motywy morderstwa, jakie aresztowanym dziewczynom zostaną postawione zarzuty. Wiadomo, że Qasim-Rushdi był klientem jednej z nich. Wiele wskazuje na to, że morderstwo miało charakter rabunkowy.

Ponieważ wszystkie trzy podejrzane mają po 17 lat, a więc podlegają ustawie o przestępczości nieletnich, ich imiona i nazwiska nie zostały podane do publicznej wiadomości.