Sekcja tajniaków na tegorocznej Pride Parade?

Lokalnie Top News maj 8, 2017 at 6:00 am
Kierownictwo Pride Parade nie życzy sobie udziału umundurowanych policjantów.

Kierownictwo Pride Parade nie życzy sobie udziału umundurowanych policjantów.

Kierownictwo Pride Parade łaskawie zezwoliło na uczestnictwo policjantów w przemarszu środowisk LGBTQ przez ulice Toronto pod pewnymi warunkami…

Do tej pory organizatorzy Parady uważali, że policjanci nie mogą brać udziału w uroczystości z powodu zastrzeżeń, jakie miała wobec nich organizacja czarnoskórych mieszkańców miasta – Black Lives Matter. Działacze tej organizacji zablokowali przed rokiem przemarsz uczestników parady na przeszło pół godziny protestując w ten sposób przeciwko udziałowi platform policyjnych w paradzie.

Wobec takiego stanowiska organizatorów Pride Parade jeden z miejskich radnych, John Campbell, wniósł postulat, aby miasto wycofało dofinansowanie dla organizatorów imprezy.

Widocznie groźba ta podziałała na kierownictwo Pride Parade i w niedzielę wieczorem dyrektor wykonawczy święta homoseksualistów, Olivia Nuamah, stwierdziła, że organizatorzy dopuszczają możliwość udziału policjantów w paradzie pod warunkiem, że będą nieuzbrojeni i wystąpią w ubraniach cywilnych, bez mundurów i policyjnych pojazdów.

- Funkcjonariusze policji mogą maszerować w Paradzie z grupami społecznymi, z pracownikami miasta Toronto, a nawet tworzyć własną oddzielną sekcję – stwierdziła Nuamah.

Nuamah zapowiedziała, że przedstawi radnym z miejskiego Komitetu Rozwoju Gospodarczego szczegółowe propozycje, aby przekonać ich, że warto jednak wspomóc Pride Parade sumą 260 tysięcy dolarów, jakie miasto miało wyasygnować na organizację imprezy.