Zmiana nazwy stacji Downsview na Sheppard West

Lokalnie Top News maj 8, 2017 at 10:00 am
Zmiana nazwy pociągnie za sobą konieczność wymiany wszystkich map w systemie TTC.

Zmiana nazwy pociągnie za sobą konieczność wymiany wszystkich map w systemie TTC.

Następnym razem, gdy spojrzymy na mapę TTC, znajdziemy nową nazwę znanej stacji metra.

Stacja Downsview wczoraj oficjalnie przemianowana została na Sheppard West. Wraz z tą zmianą, zmienią się mapy i znaki w całym systemie TTC.

Wymienionych zostanie w sumie ponad 7000 map w pociągach metra i na stacjach i 150 znaków w całym systemie komunikacji miejskiej.

Nowo wybudowana stacja, która będzie nosiła nazwę Downsview Park.

Nowo wybudowana stacja, która będzie nosiła nazwę Downsview Park.

Zmiana nazwy stacji metra nastąpiła z powodu wydłużenia linii 1 kolejki podziemnej do regionu York, które ma zostać otwarte jeszcze w tym roku. Następną stacją po Sheppard West (dawnej Downsview) znajdzie się nowo zbudowana stacja Downsview Park.

- Chodziło o to, żeby te nazwy nie myliły się naszym pasażerom. Dlatego zmieniliśmy nazwę Downsview na Sheppard West, aby nie było dwóch stacji o nazwie Downsview – powiedziała starsza specjalistka ds. komunikacji TTC, Catherine Brown.

“Aby to było proste dla naszych klientów, zmieniliśmy nazwę na Sheppard West, więc nie było dwóch stacji o nazwie Downsview” – powiedział starszy specjalista ds. Komunikacji z TTC, Heather Brown.

Decyzja kierownictwa TTC wydaje się mało konsekwentna, bo przecież nazwa Sheppard istnieje już jako stacja Sheppard-Yonge, która jest dzielona między linią 1 i 4 metra. Nowa stacja Sheppard West znajduje się na linii 1 wraz z takimi stacjami jak St.Clair West, Lawrence West i Eglinton West.

Zmiana nazwy będzie kosztowała torontońskie przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej 800 tysięcy dolarów. W koszty te włączono przeprogramowanie systemu automatycznych zapowiedzi w wagonach kolejki w związku z otwarciem pięciu nowych stacji, które będą stanowiły wydłużenie linii 1 metra.