“Spokojny dom” ostrzelany przez bandytów

Lokalnie Top News maj 9, 2017 at 5:00 pm
Policja w pościgu za podejrzanymi

Policja w pościgu za podejrzanymi

W wyniku strzelaniny w Hamilton cztery osoby zostały ciężko ranne. Znajdują się w szpitalu.

Całość dramatu rozegrała się na Holly Avenue, w pobliżu Beach Road i Ottawa Street North około 9:20 rano.

Oficer policji z Hamilton, Steve Welton, mówi, że dwie osoby zostały aresztowane w związku z incydentem, a trzej inni podejrzani są poszukiwani.

Steve Welton

Steve Welton

Welton powiedział też, że jeden mężczyzna odniósł groźne obrażenia i walczy o życie, natomiast życia pozostałych ofiar strzelaniny, w tym kobiety, nie są zagrożone.

Dom, w którym doszło do ataku znajduje się w „cichej i spokojnej dzielnicy” w pobliżu parku.

- Motywy zdarzenia są wciąż ustalane i badane. Nie mam więc pełnych informacji na ten temat – stwierdził Welton – W parku, obok którego stoi dom, na szczęście nie było dzieci, co z uwagi na porę zdarzenia, można uznać za szczęśliwy zbieg okoliczności.

Policjant podkreślił, że dom, w którym i obok którego miało miejsce zdarzenie to „zwykły dom, jakich wiele w okolicy”.

- Rozmawiamy z wieloma świadkami, oczekujemy też, że osoby, które będą mogły wnieść do śledztwa swoje spostrzeżenia skontaktują się z policją – powiedział Welton.

aastrzelaninaPolicjant podkreślił, że zdarzenie to nie wydaje się przypadkowe.

- Nie lubię mówić, że nigdy nie ma takiego niebezpieczeństwa. Mogę jedynie stwierdzić, że mam nadzieję, że to incydent, który nie miał przypadkowego charakteru – powiedział – Oczywiście będziemy próbowali dotrzeć do tego, co się tutaj dzieje i spróbować dowiedzieć się, kto jest za to odpowiedzialny.

Policyjni detektywi są wciąż na miejscu zdarzenia i zbierają dowody w sprawie. Policja zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat tego, co się stało o kontakt.