Po 10 latach Senators w finale NHL na wschodzie

Kanada Top News maj 10, 2017 at 12:30 pm

zz senatorsPo raz pierwszy od 2007 roku hokeiści Ottawa Senators awansowali do finału Konferencji Wschodniej ligi NHL. Wczoraj pokonali na wyjeździe New York Rangers 4:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw także triumfowali 4-2.

Senators w NHL grają od 1992 roku, a wspomniany sezon 2006/07 był najlepszym w ich historii. Wówczas dopiero w wielkim finale ulegli Anaheim Ducks 1-4.

Ottawski zespół nie był faworytem rywalizacji z Rangers. Awans zawdzięcza przede wszystkim zawziętości i świetnej grze w obronie. Trzy zwycięstwa “Senatorowie” odnieśli różnicą tylko jednej bramki, a w dwóch potrzebowali dogrywki.

Minionej nocy szybko objęli prowadzenie. W pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się Mike Hoffman i Mark Stone. W drugiej części gry na kontaktowego gola Szweda Miki Zibanejada odpowiedział jego rodak – Erik Karlsson.

Ostatnia odsłona zaczęła się od drugiej bramki dla gospodarzy, której autorem był Chris Kreider.

Nowojorczycy zdecydowanie przeważali. W ostatnich 20 minutach oddali 15 strzałów (Senators 5), ale Craiga Andersona pokonać już nie zdołali.

Wynik na siedem sekund przed ostatnią syreną ustalił Jean-Gabriel Pageau, który skierował krążek do pustej bramki.

W finale konferencji Senators zmierzą się albo z broniącymi Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins, albo z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego – Washington Capitals. W tej parze jest remis 3-3, a siódme, decydujące spotkanie odbędzie się dziś wieczorem w Waszyngtonie.