Katolicka szkoła poliglotów

Lokalnie Top News maj 11, 2017 at 10:00 am

aaszkola2

Rodzice mogą zapisać dzieci do nowej, wielojęzycznej katolickiej szkoły podstawowej.

Toronto Catholic District School Board uruchomiło działalność szkoły, gdzie dzieci będą pobierały naukę w kilku językach: po francusku, hiszpańsku, mandaryńsku i angielsku. Szkoła wielojęzyczna jest pierwszą tego rodzaju placówką w ramach TCDSB i jedyną taką szkołą w Ontario.

- Taka szkoła ma sens – przekonuje szkolny trustee, Michael Del Grande, który pierwszy wpadł na pomysł powstania takiej szkoły – Kiedy jeździmy do innych części świata dowiadujemy się, że tam uczą języków obcych, przede wszystkim angielskiego, ale też wielu innych języków.

Del Grande uważa, że wielojęzyczność powinna stanowić priorytet dla nauczycieli w tak zróżnicowanym etnicznie mieście, jakim jest Toronto. Jako wzór stawia miasta europejskie, gdzie dzieci zdobywają umiejętność porozumiewania się w kilku językach.

St. René Goupil School w Scarborough

St. René Goupil School w Scarborough

Szkolny trustee ma nadzieję, że program wielojęzyczności, jaki będzie prowadzony w St. René Goupil School w Scarborough będzie cieszył się uznaniem zarówno rodziców jak i dzieci.

Rodzice dzieci, które mogą rozpocząć naukę we wrześniu w całodniowym przedszkolu, lub te, które pójdą do klasy pierwszej już od dziś mogą zapisywać swoje pociechy do szkoły na stronie internetowej TCDSB.

- Spodziewamy się dużego odzewu na naszą propozycję – mówi rzecznik TCDSB, John Yan – Przeprowadzone przez nas wcześniej badania socjologiczne wykazały, że rodzice odnieśli się do idei powstania takiej szkoły z entuzjazmem.

Rejestracja uczniów jest jednak ograniczona. Wolnych miejsc w pierwszych klasach szkoły jest tylko 75.