Raper Drake oszacowany na 90 mln dolarów

Kanada Top News maj 13, 2017 at 10:00 am
Najbogatsi

Najbogatsi

Kanadyjski raper Drake znalazł się w pierwszej piątce najbogatszych przedstawicieli świata hip-hopu. Daleko mu jednak do ścisłej czołówki…

Magazyn “Forbes” opublikował tegoroczne zestawienie, z którego wynika, że trójka najbogatszych hip-hopowców: Diddy, Jay Z i Dr. Dre to najbogatsi światowi twórcy hip-hopu, którym niewiele brakuje do miana miliarderów.

Zestawienie otwiera Diddy z majątkiem szacowanym na 820 milionów dolarów. Tak pokaźne bogactwo Diddy, czyli Sean Combs, zawdzięcza stałemu partnerstwu z producentem wódki Ciroc, współpracy z siecią telewizyjną Revolt, a także przemysłowi muzycznemu. Zarobił także na swojej linii odzieżowej Sean John.

Na drugim miejscu znalazł się producent i raper Jay Z, którego majątek wart jest w tym roku 810 milionów dol., głównie dzięki 200 milionom inwestycji w serwis streamingowy Tidal. Serwis ten wart jest obecnie 600 mln.  Ponadto Jay Z nieźle zarabia dzięki rosnącej firmie rozrywkowej Roc Nation oraz marce szampana Armand de Brignac.

Drake

Drake

Z kolei Dr. Dre może pochwalić się fortuną wartą około 740 milionów dol. Przepaść pomiędzy Dr. Dre a Birdmanem – właścicielem wytwórni Cash Money Records, który zajął czwarte miejsce, jest ogromna (110 mln).  Cash Money Records, którą Birdman prowadzi z bratem – Ronaldem “Slimem” – wypromowała trzy największe światowe gwiazdy hip-hopu: Drake’a, Nicki Minaj i Lila Wayne’a.

I właśnie 31-letni Kanadyjczyk Drake zajmuje piątą pozycję na tej liście  z majątkiem szacowanym na 90 mln.

Drake urodził się w Toronto jako syn Dennisa Grahama, perkusisty pracującego z Jerrym Lee Lewisem. Jego ojciec jest Afroamerykaninem z Memphis, natomiast matka kanadyjską Żydówką.

Już jego debiutancki album z 2010 roku zadebiutował na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 447.000 egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych.