Podróżnik z Polski ranny w wypadku pod Calgary

Polacy w Kanadzie Top News maj 16, 2017 at 1:48 pm

zz glowackiPiotr Głowacki przejechał już przez wiele krajów, bijąc przy okazji Rekord Guinnessa w podróży na skuterze. Przejeżdżając przez Kanadę uległ w okolicach Calgary groźnemu wypadkowi. Ma złamaną nogę w dwóch miejscach, ale jego stan jest stabilny.

30-letni Piotr Głowacki pochodzi z Bełchatowa. Na swoim skuterze podróżuje dookoła świata.

Według jego relacji, 14 maja został potrącony z tyłu przez samochód jadący z ogromną prędkością, a kierowca uciekł z miejsca wypadku (w końcu schwytano go). Na szczęście pojawili się ludzie, którzy szybko wezwali służby ratunkowe. Po kilku minutach na miejscu wypadku pojawiła się policja, a także helikopter ratunkowy, który przetransportował Polaka do szpitala.

zz glowacki2Jak podała oficjalna strona wyprawy Piotra, jego stan jest stabilny, ale jedną z nóg ma połamaną w dwóch miejscach – w jednym z przemieszczeniem, a w drugim z otwarciem i jest solidnie poturbowany.

Motocykliści z Kanady, którzy pomagali bełchatowianinowi w podróży, już rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla Polaka. W ciągu kilkunastu godzin uzbierano już 4 tys. dolarów.

Głowacki w podróż przez świat wyruszył rok temu. W listopadzie ub. roku dotarł do Władywostoku, w którym wyznaczył sobie półmetek podróży przez Azję. Wówczas mając do wyboru wielomiesięczną jazdę do Polski z powrotem przez Azję lub podążanie dalej na wschód… w kierunku Kanady, podjął decyzję, że spróbuje na skuterze okrążyć kulę ziemską i skuterem wróci do kraju przez Kanadę i Europę.

zz glowacki5

Wcześniej Głowacki zdążył już pobić Rekord Guinnessa w długości trasy przejechanej na skuterze. Podczas ponad 200 dni podróży odwiedził już w sumie kilkanaście krajów, m.in. Ukrainę, Rosję, Gruzję, Azerbejdżan, Iran, Afganistan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Kazachstan i Mongolię.

zz glowacki3