Bez zaskoczenia: faworyt w ćwierćfinale

Kanada Top News maj 17, 2017 at 12:28 pm

zz hockeyKanada  zajęła pierwsze miejsce w grupie B i znalazła się w gronie ćwierćfinalistów mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie rozgrywanych w Niemczech i Francji. W następnych meczach zespoły będą grać o przetrwanie i strefę medalową.

Oprócz Kanady czyli obrońców tytułu, w ćwierćfinale zagrają reprezentacje Kanady, Finlandii, USA, Niemiec, Rosji, Czech, Szwajcarii i Szwecji oraz Niemiec. We wtorek w Kolonii współgospodarze imprezy (wraz z Francją) pokonali Łotwę 4:3 po rzutach karnych. “Trójkolorowi” odpadli już wcześniej.

Przed ostatnią kolejką jedyną niewiadomą było, kto zajmie czwarte miejsce w grupie A, dające miejsce w ćwierćfinale. Wcześniej w tej grupie awans zapewniły sobie USA, Rosja i Szwecja, a o promocję w bezpośrednim meczu walczyły Niemcy i Łotwa.

Kanadyjczycy o swojej dobrej formie przekonali we wtorkowy wieczór w Paryżu pokonując w prestiżowym pojedynku Finlandię 5:2. Ćwierćfinałowym rywalem Kanady będą Niemcy. Zwycięzca czwartkowego meczu zmierzy się z lepszym z pary Rosja - Czechy.

Reprezentacja USA zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie dzięki wtorkowemu zwycięstwu 5:3 nad liderem przed tą kolejką – Rosją. “Sborna” zmierzy się z Czechami, a ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą Szwajcarzy i Czesi.

Finał odbędzie się 21 maja w Kolonii.

Pary ćwierćfinałowe (wszystkie mecze w czwartek 18 maja):

USA – Finlandia

Kanada – Niemcy

Rosja – Czechy

Szwajcaria – Szwecja