A wieczorem obejrzę sobie film

Lokalnie Series Top News maj 18, 2017 at 6:00 am

aanetflix

Chcesz sobie pooglądać filmy z Netflixa na wakacjach, a w swoim domku letniskowym nie masz Internetu? Okazuje się, że jest to możliwe.

Czołowy dostarczyciel rozrywki, która trafia do odbiorców techniką przekazu strumieniowego postanowił część swoich programów oddać do pobierania na telefon komórkowy, tablet lub komputer. Mało tego – tworzy w strefie „cottage country” punkty, w których będzie można (jeżeli się jest subskrybentem Netflixa) pobrać filmy za darmo. Pierwsze takie „miejsca pobierania” powstały w Bass Pro Shop w Vaughan Mills oraz na Farmers Market w Collingwood. Oba punkty czynne są w soboty i niedziele.

Rzeczniczka Netflixa mówi, że pracownicy firmy będą na miejscu, aby pomóc użytkownikom w „downloadowaniu” filmów.

Netflix postanowił wyjść konsumentom naprzeciw, bowiem oglądanie filmów systemem strumieniowym poprzez urządzenia mobline jest zbyt kosztowne dla konsumentów.

Inne usługi strumieniowe wideo, takie ja Amazon Prime Video czy Hoopla używane przez niektóre biblioteki publiczne w Kanadzie umożliwiają pobieranie treści na telefonach i tabletach.

Netflix zapowiada, że w wakacyjne weekendy będzie coraz więcej „stref pobierania” w popularnych miejscowościach letniskowych. Będą one funkcjonowały aż do Labour Day.