Najdłuższa trasa wycieczkowa na świecie wiedzie przez całą Kanadę

Kanada Top News maj 19, 2017 at 12:30 pm

zz szlak Lądem i wodą, trasami rowerowymi, wiedzie przez 21 tysięcy kilometrów pustkowia. Jej otwarciem Kanada uczciła 150 lat swojej państwowości. 

Gdyby trasę The Great Trial, czyli Wielkiego Szlaku przełożyć na szlaki Europy, to można by nim przejechać z Lizbony do Władywostoku przez Moskwę. Z pozostałych kilometrów wyznaczylibyśmy jeszcze afrykańską trasę na przykład między Kamerunem a RPA.

W Kanadzie, której powierzchnia jest niewiele mniejsza niż łączna powierzchnia Europy, a której ludność nie przekracza 36 milionów, takie odległości nie robią wrażenia.

zz trasa2

The Great Trial to trasa i olbrzymie przedsięwzięcie, które ma zachęcić turystów do zwiedzania tego niemal niezamieszkałego kraju. Trasa wiedzie przez 13 prowincji i terytoriów – z zachodniego wybrzeża  Kanady – Vancouver, przez kolejne duże miasta, Edmonton i Calgary, na północ, gdzie zatacza pętle niemal pod samym kołem podbiegunowym, by zawrócić i pobiec dalej na zachód, nie oddalając się już zbytnio od południowej granicy ze Stanami Zjednoczonymi, w pasie, gdzie na co dzień mieszka aż 85 procent Kanadyjczyków. Trasę kończy wschodnie wybrzeże kraju w Nowej Szkocji.

zz trasa8

Trasę tę wytyczono tak, by zaspokoiła oczekiwania turystów, którzy marzą o pieszych wędrówkach, wycieczkach rowerowych, konno, czy spływach kajakowych. Po drodze można też wspinać się na skałkach, czy spróbować swoich sił na trasach nart biegowych i psich zaprzęgów.

zz trasa1

Podstawową zasadą w planowaniu niemal każdego kilometra trasy jest to, były one oddalone od dróg samochodowych, ciągów komunikacyjnych. Zarazem drogi The Great Trial usytuowane są tak, byśmy tylko od czasu do czasu trafiali na większe skupiska ludzi.

Strona Wielkiego Szlaku – TUTAJ.

zz trasa22