W tym sezonie Narodowe Parki w Kanadzie za darmo!

Kanada Series Top News maj 21, 2017 at 10:00 am

aapass

Z okazji 150. Rocznicy powstania Kanady wjazd do Parków Narodowych będzie w tym sezonie bezpłatny.

A tegoroczny sezon turystyczny został uroczyście otwarty w Rouge National Park. W ceremonii otwarcia parku wzięła udział Minister Środowiska i Zmian Klimatu, Catherine McKenna, która jest jednocześnie odpowiedzialna za kanadyjskie Parki Narodowe. Minister powiedziała, że w tym sezonie rząd nie będzie pobierał opłat za korzystanie z parków w ramach obchodów 150. rocznicy Konfederacji Kanady.

National Parks uruchomiły również nową aplikację na smartfony. Aplikacja zapewnia zwiedzającym szczegółowe informacje na temat parków, zawiera interaktywne mapy i wskazówki, które pomogą zaplanować podróż do jednego z Parków Narodowych, ułatwi zwiedzanie zabytków i obszarów ochrony środowiska morskiego.

Kierownictwo parków zachęca również turystów do dzielenia się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych jak również proponują aplikację z filtrami zdjęć tematycznych GPS.

Kanadyjczycy chcący skorzystać bezpłatnie z parków narodowych mogą pobrać Canada 2017 Discovery Pass z witryny internetowej Parks Canada albo je otrzymać w samych parkach i innych punktach informacji turystycznej. Będzie je można też znaleźć w bankach CIBC i w sklepach Mountain Equipment Co-op (MEC).