Koszmar rodziców. Lew morski zaatakował małą dziewczynkę 

Kanada Top News maj 23, 2017 at 12:30 pm

zz lionDo niebezpiecznego zdarzenia doszło przy nabrzeżu rzeki Fraser w Richmond w Kanadzie w Kolumbii Brytyjskiej. Lew morski chwycił kilkuletnią dziewczynkę za sukienkę i pociągnął za sobą pod wodę, co uchwycono na dramatycznym nagraniu.

Sytuacja wygląda na filmie bardzo groźnie, ale skończyła się szczęśliwie.

Przy nabrzeżu rzeki Fraser w Steveston Fisherman’s Wharf w pobliżu zacumowanych łodzi pływał lew morski

Zwierzęciu z zainteresowaniem przyglądali się spacerujący ludzie. Obecna tam kilkuletnia dziewczynka w pewnej chwili przysiadła na brzegu. Nagle lew morski chwycił dziecko i wciągnął pod wodę.

Jak informuje portal Richmond News, dziewczynkę momentalnie uratował krewny, który błyskawicznie wskoczył do wody. Nic jej się nie stało. Wszystko trwało zaledwie ułamki sekund.

Lokalne władze regularnie przypominają mieszkańcom i turystom odwiedzającym Richmond, by nie karmili dzikich zwierząt, w tym lwów morskich. Jak podkreślają eksperci, lew morski karmiony regularnie przez człowieka zaczyna łączyć ludzi bezpośrednio z jedzeniem, przez co może być agresywny i niebezpieczny.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy lwy morskie atakują ludzi. Nie tak dawno zwierzę występujące w reklamach i filmach rzuciło się na swoich dwóch opiekunów i poważnie ich raniło. Lew był trzymany w klatce na terenie firmy producenckiej w Japonii.

Uważać na lwy trzeba także w trakcie zwiedzania zoo. Dzieci nie powinny przechylać się przez poręcze, by lepiej zobaczyć zwierzaki. Lwy mogą być bardzo niebezpieczne, choć na pozór wyglądają tak niewinnie.