Rogers Cup dał dziką kartę Szarapowej

Lokalnie Top News maj 24, 2017 at 4:00 pm
Maria Szarapowa

Maria Szarapowa

Rosyjska tenisistka po powrocie z zawieszenia odbudowuje ranking, ale nadal nie może jeszcze grać w największych imprezach bez kwalifikacji. Maria Szarapowa dostaje zatem tzw. dzikie karty. Tym razem tak nagrodzili ją organizatorzy turnieju Rogers Cup w Toronto. To piąty taki przypadek w tym sezonie.

Wśród tenisistek rozstawianych w Toronto potwierdziły swój udział m.in. Eugenie Bouchard, Simona Halep, Belinda Bencic, Serena Williams, Madison Keys, Angelique Kerber, Garbiñe Muguruza i Agnieszka Radwańska.

30-letnia Szarapowa wróciła na kort po 15-miesięcznym zawieszeniu za stosowanie niedozwolonego dopingu. Zażywała meldonium. Po niezłym występie pod koniec kwietnia w Stuttgarcie, potem przyszły nieco gorsze w Madrycie i Rzymie. I tak Rosjanka zdobyła sporo punktów rankingowych. Po banicji miała zero, a teraz jest już na 173. miejscu na świecie. W ciągu miesiąca może ją jeszcze poprawić o około 100 pozycji, ale i tak raczej nie miałaby szans, aby zakwalifikować się do Rogers Cup bez eliminacji. Teraz pomocną dłoń wyciągnęli do niej organizatorzy sierpniowej imprezy.

zz rogers

- Maria jest wielką mistrzynią wielkoszlemową i ulubienicą fanów - powiedział dyrektor Rogers Cup w Toronto, Karl Hale. - Odbyła karę zawieszenia i wiemy, że nasi goście będą zachwyceni możliwością oglądania jej w akcji. Dołączy do innych gwiazd tego turnieju. Cieszymy się, że ponownie zobaczymy najlepsze tenisistki świata właśnie w naszej imprezie. To będzie kolejny pokaz zmagań na najwyższym poziomie.

Szarapowa w 2009 roku była finalistką Rogers Cup, zaliczanego do US Open Series, a po raz ostatni występowała w tym turnieju w 2014 roku.

- Cieszę się na powrót do Kanady. Mam wiele wspaniałych wspomnień z Toronto. Organizatorzy i kibice są naprawdę na najwyższym poziomie. To jest jedno z największych wydarzeń tenisowych w całym sezonie. Mam nadzieję, że w czasie tego tygodnia będą w stanie zaprezentować najlepszą formę - stwierdziła rosyjska zawodniczka.

To będzie piąta tzw. „dzika karta” dla Szarapowej. Wcześniej otrzymała takie wyróżnienie w Stuttgarcie, Madrycie, Rzymie i Birmingham. Organizatorzy Rolanda Garrosa i Wimbledonu nie zdecydowali się na taki ruch.

Już teraz można kupić bilety (TUTAJ) na turniej kobiet rozgrywany w dniach 5-13 sierpnia w Toronto na kortach Aviva Centre. Panowie zagrają w Montrealu.