Po 10 latach małżeństwo z pięciorgiem dzieci wraca do Kanady

Kanada Top News maj 25, 2017 at 12:30 pm

Jason i Christie Zielsdorf przyjechali z Kanady do Wielkiej Brytanii w 2008 roku i otworzyli tam własny sklep w małej wiosce w Szkocji. Teraz jednak z powodu Brexitu będą musieli wrócić.

Rodzina Zielsdorfów

Rodzina Zielsdorfów

Jason i Christie Zielsdorf mieszkają w wiosce Laggan, ale nie potrwa to długo, ponieważ niebawem czeka ich “dobrowolna” deportacja. Pracownicy Home Office twierdzą, że rodzina musi opuścić kraj, ponieważ nie spełnia wymogów zawartych w przepisach imigracyjnych.

Rodzina Zielsdorfów twierdzi jednak, że spełnia wszystkie wymogi, żeby otrzymać brytyjską wizę. Jason Zielsdorf powiedział, że on i jego rodzina nie mają teraz innego wyboru jak dobrowolnie opuścić Wielką Brytanię.

“Moglibyśmy się wycofać z dobrowolnego opuszczenia Wielkiej Brytanii, ale nasz wyjazd i tak jest w tym momencie nieuchronny. Chyba, że Home Office zrobi coś, co sprawiłoby, że będziemy mogli tutaj zostać” – powiedział Jason Zielsdorf w wywiadzie dla radia BBC Scotland.

Przedstawiciele Home Office odpowiedzieli, że wniosek rodziny Zielsdorfów został odrzucony, ponieważ nie spełniał kryteriów imigracyjnych. Jednym z nich jest dostarczenie dowodu na swoje samozatrudnienie, opłacanie National Insurance oraz dowód na zatrudnienie dwóch osób na pełny etat przez przynajmniej 2 lata. Rzecznik Home Office powiedział, że “wszystkie aplikacje zostały rozpatrzone pod kątem indywidualnym” oraz zgodnie z przepisami prawa.

Co ciekawe nie wszystkie rodziny spoza Unii Europejskiej stają przed groźbą deportacji.

Zaledwie pół roku temu Gregg i Kathryn Brain oraz ich syn Lachlan, którzy przyjechali do Szkocji z Australii otrzymali prawo do dalszego pobytu na Wyspach. Rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii w 2011 roku korzystając z wizy studenckiej. Po zakończeniu wizy studenckiej Kathryn Brain udało się zdobyć stałą pracę, która wymagana jest do otrzymania wizy.