Myśliwy zarejestrował atak niedźwiedzia

Kanada Top News maj 28, 2017 at 4:00 pm

zz niedzwiedzRichard Wesley podczas jednego ze swoich polowań z łukiem w okolicach Fire River w północnym Ontario został zaatakowany przez niedźwiedzia czarnego. Mężczyźnie udało się nagrać zdarzenie. Film błyskawicznie zamieścił w sieci.

Na filmie widać łuk, z którym indiański myśliwy wybrał się na polowanie w okolicach Hurst. Chwilę później niedźwiedź szarżuje w stronę myśliwego i atakuje go. Mężczyzna porzuca kamerę GoPro, uderza zwierzę w pysk łukiem i nieoczekiwanie udaje mu się uciec. Następnie, cały roztrzęsiony, wraca po sprzęt.

- Nie odniosłem żadnych ran, poza stłuczonym łokciem. No i ucierpiało moje ego. Jestem szczęśliwy, że nie zakończyło się to tragicznie - przyznał Wesley.

Film ma już prawie 3 miliony wyświetleń. W licznych komentarzach pojawiają się opinie, że to myśliwy sprowokował niedźwiedzia do ataku okrzykami. Użytkownicy są też zdumieni tym, ze Wesley wyszedł z tego bez szwanku i że niedźwiedź poprzestał na ostrzegawczym ataku.

Jak wynika z komentarza myśliwego, nie był to zupełnie nieznajomy niedźwiedź, panowie się znali: “Powinienem go zastrzelić już dawno temu. Ten koleś mnie przeraża”. 

zz niedzwiedz3Nagranie pokazuje, że niedźwiedź czarny to dzikie i nieprzewidywalne zwierzę. Jest najbardziej rozpowszechniony na terenach górzystych i leśnych w Ameryce Północnej – od północnej Kanady do Florydy i Meksyku.

Co roku dochodzi do tragicznych w skutkach ataków na ludzi.  Ostatni odnotowany został 10 maja 2015 roku w pobliżu Mackenzie w Brytyjskiej Kolumbii, gdzie 27-letni Daniel Ward został zaatakowany gdy usnął przy ognisku. Jego narzeczona nocowała w kamperze, rano znalazła niezjedzone resztki mężczyzny.

W przypadku ataku należy się bronić w każdy dostępny sposób – o czym świadczą zeznania tych, którzy taki atak taki przetrwali. Skutecznym sprzymierzeńcem jest gaz pieprzowy. Nie należy uciekać – niedźwiedź jest szybszy, dogania sarnę. Również lepiej pływa w wodzie i wspina się na drzewa.

Jak przetrwać atak niedźwiedzia czarnego – TUTAJ.

zz niedzwiedz6