Szukają mocnych wrażeń

Lokalnie Top News maj 28, 2017 at 9:51 am

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozgłos, jaki zdobyła Marisa Laso, która wspięła się na wysoki dźwig budowlany w centrum Toronto kusi innych śmiałków.

Policjanci z rejonu York mówią, że w ciągu ostatnich tygodni mieli kilka przypadków, w których strażacy musieli wyciągać z opałów ludzi, którzy wspinali się na wysokie dźwigi budowlane.

Ostatni raz do takiego incydentu doszło w sobotę w Stoffville, kiedy to strażacy zostali wezwani na budowę, gdzie kilka osób wspięło się na wysoki dźwig. Wszyscy zostali sprowadzeni na ziemię. Nikt nie został ranny.

Policjanci obawiają się, że takie zjawisko może się nasilić. Ryzyko pociąga ludzi młodych. W dwóch z ostatnich trzech przypadków, wejścia na dźwig budowlany dokonywali ludzie poniżej 18 roku życia.

Policjanci przypominają, że taka wspinaczka jest bardzo niebezpieczna i może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia a nawet życia. Jest też nielegalna, co pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Warto też podkreślić, że w miarę powtarzania się takich incydentów, zainteresowanie nimi mediów będzie coraz trudniejsze, ponieważ takie wyczyny powszednieją.

Dla przypomnienia – w ubiegłym miesiącu 23-letnia Marisa Lazo wspięła się na budowlany żuraw stojący w pobliżu Younge St. i Wellesley St., po czym zjechała po linie na niewielki blok, którym kończyła się ta dźwigowa lina. Po kilku godzinach akcji ratowniczej strażakom udało się sprowadzić ją na ziemię. Jej wyczyn skupił uwagę opinii publicznej na kilka godzin.

Lazo wylądowała w areszcie i oskarżona o sześciokrotne narażenie życia i włamanie na teren budowy. Odpowie przed sądem.